Prie daugiabučio, kuriame įvyko sprogimas, šiuo metu ramu, STOP juostą pakeitė tvora, o tai reiškia, kad tos laiptinės gyventojams į savo butus grįžti dar negalima. Tačiau kitų dviejų laiptinių gyventojai jau savo namuose.
Į namus Alvydas grįžo dar tą pačią sprogimo dieną.
„Su priešgaisrinės policijos pagalba, sunkiausiu šalmu ant galvos, buvau palydėta užrakinti butą. Po to, kada jau buvo nuspręsta leisti gyventi, įleido, bet su palyda, kad ir elektra saugiai įsijungė ir kad dujos yra“, – šnekėjo namo gyventoja Jūratė.
LNK stop kadras.
Įėjimą į laiptinę, kurioje ir įvyko sprogimas, šiuo metu prižiūri Saugos tarnyba, kartais pasiteirauti, ar jau galima grįžti, ateina vienas kitas gyventojas.
„Kalbame apie 16 žmonių, kurie buvo apgyvendinti viešbutyje, šiandien jie ten dar yra. Pirmos laiptinės visi butai ir antros laiptinės 4–5 aukštas, kur įvyko pats sprogimas“, – nurodė Vilniaus meras Valdas Benkunskas.
Artimiausiomis dienomis savivaldybė planuoja baigti papildomus tvirtinimo darbus ir didžioji dalis šios laiptinės gyventojų galės grįžti į savo namus, deja, ne visi.
„Kalbame apie trijų butų gyventojus, kurie galės grįžti į savo butus tik tada, kai bus jau visos rekonstrukcijos ir atstatymo darbai pabaigti“, – teigė Vilniaus meras.
LNK stop kadras.
O šie pagrindiniai darbai gali užtrukti ir kelias savaites.
„Reikia perstatyti vieno sprogusio buto atraminę sieną, sutvirtinti konstrukcijas. Visa grėsmė, kuri kilo po sprogimo, bus tokiu būdu eliminuota“, – aiškino V. Benkunskas.
Namo gyventojai džiaugiasi, kad pavyko išvengti dar didesnės nelaimės.
„Kaip ir su ugniagesiais kalbėjau, stebuklingai viskas įvyko, prie tokio įvykio viskas labai gerai“, – pasakojo Alvydas.
Alvydas, paklaustas, ar gerai baigėsi, atsakė: „Taip, nė jokio gaisro, ugnies, jokie butai neužlieti.“
Buvo normalus vaikinas, bendraujantis, tik paskutinius keletą metų jautėsi truputėlį kažkoks grubokas pasidaręs.
„Iš tikrųjų, kad įvyktų toks sprogimas – ir priešgaisrinė, ir visi tą patį tvirtina, kad Dievas mus labai saugojo, butai neužpilti. Svarbiausia, kad iš žmonių niekas nenukentėjo, o teisti žmogaus, kas jam buvo, ne mūsų valioje“, – pasakojo Jūratė.
Jūratė papasakojo ir apie sprogusio buto savininką.
„Dukra yra su juo bendravusi ir kažkada augo kartu. Kažkada buvo normalus vaikinas, bendraujantis, tik paskutinius keletą metų jautėsi truputėlį kažkoks grubokas pasidaręs“, – nurodė Jūratė.
Šiuo metu įtariamas vyras – medikų rankose ir saugomas policijos. Jis perkeltas į psichiatrijos ligoninę. Kardomosios priemonės bus paskirtos tik po medikų apžiūros ir psichiatrų išvados. Ištirta, ar sprogimo metu vyras vartojo narkotikų, atsakymo vis dar laukiama.
„Toks truputėlį neadekvatus. Jau ir dukra, ir jos draugė, kur bendraudavo, vengė bendrystės su juo“, – tvirtino namo gyventoja.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Savivaldybė aiškinasi, ar sprogusio ir aplinkinių butų gyventojai turėjo kokius nors draudimus.
„Dabar mes dar renkame informaciją, kaip yra konkrečiu atveju Dzūkų gatvėje. Tai yra dar kartą įrodymas, kad gyvenant tokioj socialioje aplinkoje, kur yra daug savininkų, daug skirtingų žmonių, turėti būsto draudimą, kaip apsaugą nelaimės atveju, yra tiesiog būtina“, – kalbėjo V. Benkunskas.
Jei būsto draudimo neturėjo nei kaltininkas, nei kaimynai – nuostolius patyrusiems teks kreiptis į teismus. Čia jau kyla klausimas, kiek namą pasprogdinęs žmogus galės tų nuostolių atlyginti.
„Jei asmuo yra visiškai nemokus, tokioje situacijoje natūralu, kad žalą patyrę asmenys gana ilgai lauks to žalos atlyginimo. Ir kyla klausimas, ar sulauks“, – sakė advokatas Dainius Antanaitis.
Jei kaltininkas neturi jokio kito turto, iš jo teismas gali atimti ir vienintelį jo būstą.
„Klausimas, kokia bus to turto vertė. Jeigu jis, tarkime, sprogo, arba visiškai sudegė, arba buvo užlietas, klausimas dėl jo vertės, ar pakaks turto padengti asmenų patirtą žalą“, – teigė D. Antanaitis.
Dėl turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau kol kas įtariamas vyras neapklaustas ir oficialūs įtarimai jam nepateikti.
Naujausi komentarai