Parlamentarė teigė nepamenanti, kokios pozicijos laikėsi ji pati ir tuo metu frakcijos seniūnu buvęs Eligijus Masiulis.
V. Čmilytė-Nielsen, paklausta prokuroro Justo Lauciaus, ar frakcijos posėdžiuose buvo nurodinėjama, kaip visa frakcija turėtų balsuoti už tam tikrą įstatymo projektą Seimo posėdyje, teigė, kad savo nuomonę visi išsakydavo, bet tai buvo rekomendacinio pobūdžio pasiūlymai.
„Balsavime tikrai nebuvo geležinės drausmės“, - teigė liudytoja.
Teisėsauga įtaria, kad Š. Gustainis Vartojimo kredito įstatymo pataisą gavo iš buvusio „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio.
Balsavime tikrai nebuvo geležinės drausmės.
ELTA primena, kad rezonansą sukėlusioje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje įtariama, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.
Įtariama, kad buvęs Liberalų sąjūdžio partijos tarybos narys Šarūnas Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys - daugiau nei 27 tūkst. eurų. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių. Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis įtariamas paėmęs daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšį.
Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis - kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.
Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 150 asmenų, iš kurių daugiau kaip 50 - praėjusios ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių. Atlikta daugiau nei 200 apklausų ir daugiau nei 30 kratų.
Naujausi komentarai