Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos ekspertai teigia, kad atsakyti į bylą nagrinėjančio Vilniaus apygardos teismo užduotus klausimus dėl kaltinamųjų brandos nėra galimybės, tuo metu kaltinamųjų advokatų surasti vaikų psichologai sukritikavo ekspertizės išvadas, teigdami, kad atliktas jaunuolių stebėjimas ir interviu metodas neatitinka moksliškai pagrįstų metodų. Jie pasigedo tiriamųjų stebėjimo protokolų, privatūs ekspertai suabejojo ekspertizės rezultatų patikimumu.
Į gegužės 22 dienos posėdį bus kviečiamas vaikų, paauglių ir šeimos psichologas daktaras Aleksandras Segal, su juo konsultavosi kaltinamųjų advokatai. Taip pat bus kviečiama specialistė, parengusi ekspertizės aktą.
Abu vaikinai nusikaltimą įtariami įvykdę, būdami jauno amžiaus. Domui Bareikai šiuo metu yra 19 metų, o Donatui Bareikai – 21-eri.
Nusikaltimas buvo įvykdytas pernai kovą, įvairių baidarių-kanojų čempionatų nugalėtojas D. Bareika neseniai buvo sulaukęs pilnametystės, jam buvo 18 metų ir 13 dienų.
Tai – pakankamai jaunas amžius. Europos Sąjungoje neretai tiriami nusikalstamas veikas padarę asmenys, jei jų amžius nesiekia 21 metų, tiriama, koks iš tikrųjų buvo jų brandumas.
Pagal Lietuvos įstatymus, įtarimai dėl nužudymo gali būti reiškiami ne jaunesniems nei 14 metų asmenims, o nepilnamečiams skiriama laisvės atėmimo bausmė negali būti ilgesnė nei 10 metų.
Pagal pareikštus įtarimus broliams gresia laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki 20 metų arba iki gyvos galvos.
Liudytojai pasakojo apie tėvo smurtą
Teisme liudytojai pasakojo, kad broliai nuo mažens gyveno su prieš juos ir kitus asmenis smurtavusiu tėvu. Advokatai sako, kad berniukai augo įtampoje, aplinka buvo žalinga, teisme broliai pasakojo, kad anksčiau tėvas vežėsi juos sumušti žmogų, mokė, kaip apsirengti vykstant į muštynes.
Liudytojai taip pat pasakojo, kad 11-kos ir 13-kos metų berniukus kartą tėvas nuvežė į kaimą, davė sunkias kuprines ir liepė 18 kilometrų pėsčiomis grįžti namo.
Nužudytasis 49 metų T. Bareika buvo vienas iš Trakuose veikiančios kavinės „Karališkas sodas“ savininkų. Dalis šių patalpų priklausė T. Bareikai, o likusią dalį iš giminaitės neseniai kaip dovaną buvo gavęs vienas dabar teisiamų brolių.
Teisme taip pat paaiškėjo, kad tarp nužudytojo T. Bareikos ir jo sūnų ir anksčiau buvo kilę konfliktų, kviesta policija, o Trakuose sūnums gyvenant su tėvu, gyvenamojoje vietoje buvo atjungta elektra – esą taip tėvas galėjo siekti, kad sūnūs išsikraustytų.
Broliai kaltinami kovo 2-osios vakarą Trakuose, kieme prie namo Karaimų gatvėje, sudavę ne mažiau šešis smūgius kastuvu ir kirviu tėvui, konfliktas kilo dėl asmeninių santykių. Paskui sūnūs tėvo kūną įkėlė į mikroautobusą, nuvežė prie Užutrakio dvaro, apipylė benzinu ir padegė.
Duodamas parodymus D. Bareika teismui pasakojo, kad tėvas norėjo jį nužudyti seniau, grasino jam, jo mamai, grasinimai buvo susiję su turtiniais reikalais, nekilnojamuoju turtu.
D. Bareikai siūlo ir toliau taikyti suėmimą
Abu kaltinamieji yra suimti, D. Bareikos suėmimo terminas baigsis netrukus, todėl Vilniaus apygardos teismo teisėja Rasa Paužaitė proceso dalyvių teiravosi, ką jie mano dėl tolesnio kardomosios priemonės taikymo.
Prokuroras Tomas Čepelionis sakė, kad suėmimo sąlygos ir pagrindai nėra išvykę, todėl suėmimas D. Bareikai turi būti tęsiamas. Jo advokatė Oksana Leontjeva prieštaravo, kad klientui toliau turėtų būti taikoma pati griežčiausia kardomoji priemonė.
„Pritariu advokatei, galiu būti namų arešte ir su apykoje“, – sakė D. Bareika.
Tuo metu nužudytojo T. Bareikos tėvas Zenonas Bareika reikalavo tęsti suėmimo terminą savo vaikaičiui.
„Manoma, kad turi sėdėti“, – sakė jis.
Teismas dėl kardomosios priemonės apsispręs vėliau.
Naujausi komentarai