A.B.Breivikas Japoniją vadina pavyzdine šalimi Pereiti į pagrindinį turinį

A.B.Breivikas Japoniją vadina pavyzdine šalimi

2011-07-26 15:53
A.B.Breivikas Japoniją vadina pavyzdine šalimi
A.B.Breivikas Japoniją vadina pavyzdine šalimi / Scanpix nuotr.

Vyras, prisipažinęs, jog praeitą penktadienį Norvegijoje įvykdė du išpuolius, nusinešusius 76 žmonių gyvybes, internete anksčiau paskelbtame savo manifeste Japoniją vadina pavyzdinga šalimi, girdamas jos atsiribojimą nuo multikultūralizmo, pranešė naujienų agentūra "Kyodo".

1 500 puslapių manifeste, kuris buvo paskelbtas internete tuojau prieš žudynes, Andersas Behringas Breivikas teigia savanoriškai ėmęsis misijos išgelbėti Europą nuo islamo plitimo, imigracijos ir multikultūralizmo grėsmės.

Kaip praneša "Kyodo", A.Behringas Breivikas taip pat gyrė Japoniją, įsileidžiančią tik nedaug musulmonų imigrantų, nors šioje šalyje nėra jokių suvaržymų, konkrečiai nukreiptų prieš kokias nors etnines arba religines bendruomenes.

Imigracija Japonijoje yra jautri tema: daugelis žmonių nerimauja, jog įsileidus daugiau užsieniečių padidėtų nusikalstamumas ir sunyktų visuomenės darna. Tuo tarpu ekspertai sako, jog šaliai, kurios visuomenė mažėja ir sensta, atsiverti gali būti gyvybiškai svarbu.

Pagrindinių politinių partijų deputatai ragino plačiau atverti duris imigrantams, tačiau šioje srityje beveik nieko nebuvo nuveikta, baiminantis užrūstinti rinkėjus.

Japonijoje iš kitų šalių kilę gyventojai sudaro tik apie 1,7 procento. Daugiausiai gyvena kinų ir korėjiečių, o daugelis pastarųjų yra prievarta perkeltų žmonių, kai Korėjos pusiasalis iki 1945 metų buvo Japonijos imperijos kolonija, palikuoniai.

A.Behringas Breivikas taip pat rašė, jog norėtų susipažinti su buvusiu dešiniųjų pažiūrų Japonijos premjeru Taro Aso. Pasak "Kyodo" ir kitų žiniasklaidos kanalų, šis politikas 2005 metais būdamas ministru sakė, jog didžiuojasi Japonija, kuri yra "viena šalis, viena civilizacija, viena kalba, viena kultūra ir viena rasė".

32 metų norvegas taip pat gyrė Pietų Korėją, kurioje taip pat gyvena nedaug išeivių iš kitų šalių, nurodo "Kyodo".

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra