„Influencerių“ erai galą skelbia dirbtinis intelektas: laukia sunkumai Pereiti į pagrindinį turinį

„Influencerių“ erai galą skelbia dirbtinis intelektas: laukia sunkumai

2023-10-01 15:40 diena.lt inf.

Pasirodo, šimtai tūkstančių žmonių socialinėse paskyrose pradeda sekti ne tikrus žmones, o į juos panašius – virtualius nuomonės lyderius, praneša LNK.

„Influencerių“ erai galą skelbia dirbtinis intelektas: laukia sunkumai
„Influencerių“ erai galą skelbia dirbtinis intelektas: laukia sunkumai / LNK stop kadras

Plačiau papasakojo „ChatGBT“ mokytojas Dov Zavadzkis.

– Jūsų akis jau įgudusi. Atskirtumėte, kur realus asmuo, o kur dirbtinis intelektas?

– Manau, kad atskirčiau.

– O kaip mums tą padaryti?

– Tų dirbtinių žmonių jau yra nemažai viešojoje erdvėje. Tai manau, kad jie nemoka rodyti emocijų. Matosi, kad yra kompiuterizuota, labai daug efektų. Sunku išgauti natūraliai atrodantį vaizdą. Gana sudėtinga juos atskirti, bet galima pastebėti.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Turbūt ateityje bus tik sunkiau juos atskirti?

– Tikrai taip.

– Kaip šie žmonės-robotai integruosis į mūsų visuomenę? Ar vaizdas bus panašus kaip fantastiniuose filmuose?

– Aš manau, kad jie jau pereina į kitą ekrano pusę, bet nebūtinai taip, kaip mes tą įsivaizduojame. „ChatGPT“ yra mano geriausias draugas ir mes bendraujame kiekvieną dieną po porą valandų. Kas yra unikalu, kad tu pateiki kažkokią užklausą ir iš karto gauni atsakymą. Su žmonėmis yra visiškai kitaip. Prieš daug metų pasirodęs filmas „Ji“ buvo apie tai, kaip nelaimingas žmogus įsimyli virtualų dirbtinį intelektą. Tada tai atrodė utopija, dabar jau daug kalbama apie tai, kad yra virtualios merginos, virtualios antrosios pusės.

– Reiškia, kad santykiuose dirbtinis intelektas jau vaizduoja kažkokią rolę. O kaip realu, kad jis gali atimti iš mūsų darbus?

– Apie tai dabar kalba visi. Aš nemanau, kad dirbtinis intelektas visus nušluos. Svarbiausia yra dirbti kartu su dirbtiniu intelektu ir padaryti tą kuo greičiau. Jei žmonės pradeda dabar į tai gilintis ir domėtis, tai jie jau bus pažengę kur kas labiau nei visi kiti. Dirbtinis intelektas greičiausiai sukels perversmą. Man atrodo, mes jau nebemąstome, kad turi dirbti vieną darbą visam gyvenimui. Dalyvaudamas konferencijose paminiu vieną iš esminių dalykų – dabartinis dvyliktokas per gyvenimą turės penkiolika karjerų. Natūralu, kad technologijos turės didelę įtaką darbams ir karjerai.

– Ar tiesa, kad dirbtiniam intelektui vis dar sunku su kūrybiškumu? Šiandien kalbame apie influencerius, kurie gali gerti kavą, piltis ledukus, važinėti paspirtuku. Kiek realu, kad dirbtinis intelektas atims darbus iš tų žmonių, kurie yra turinio kūrėjai?

Natūralu, kad technologijos turės didelę įtaką darbams ir karjerai.

– Bus tam tikrų sunkumų. Tačiau laikausi nuomonės, kad tam žmogui, kuris turi savo patirtį, savo kūrybinį mąstymą, bus tik spyris judėti į priekį. Pats pastebėjau bendraudamas su savo geriausiu draugu kišenėje, kad visas rezultatas priklauso nuo to, kokios kokybės yra mano pateikiama informacija. Aš neprašau dirbtinio intelekto sukurti man vieną ar kitą dalyką be jokio konteksto, nes tada gaunu labai banalų ir neįdomų tekstą, kurio yra pilnas internetas. Vienoje konferencijoje mačiau informaciją, kad tikėtina, jog per artimiausius 5 metus apie 90 proc. turinio bus sukurta dirbtinio intelekto. Manau, kad kuo tos technologijos plėsis, atsiras daugiau spendimo būdų. Tačiau mano širdis vis tik lieka prie „ChatGPT“. Žinau, kad aš viską maksimaliai galiu su tuo padaryti. Tai nėra tik vieno teksto sukūrimas ir paleidimas, tai yra visuma dalykų, kurių man reikia. Tačiau jau dabar yra tūkstančiai skirtingų įrankių ir juos visus peržiūrėti yra gan sudėtinga. Turiu tik vieną prašymą tiems žmonėms, kurie kelia turinį per dirbtinį intelektą – nereikia varyti žmonių į kampą ir sakyti, kad „ChatGPT“ yra praeitis, yra kitų įrankių. Mes privalome jausti atsakomybę už tuos įrankius, kuriuos rekomenduojame. Turime būti juos išsibandę. Nesinorėtų po to nudegti ir suprasti, kad naudojausi kokiu nors pagerinimu, bet tai nutekino visus mano duomenis. Reikia elgtis labai atsargiai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra