Pradinio lavinimo mokyklose Prancūzijoje ketinama uždrausti naudotis mobiliaisiais telefonais. Be to, mobiliojo ryšio bendrovės turės pasiūlyti įrenginių, kurie galės siųsti ir priimti tik trumpąsias žinutes, taip pat telefonų, kurie gali veikti tik su ausinėmis. Tokiu būdu siekiama apsaugoti vaikus nuo galimų pavojų sveikatai.
Vis dėlto aktyvistų grupės tvirtino, kad tokios priemonės per menkos įvertinus šių įrenginių keliamą grėsmę sveikatai. Buvo reikalaujama, kad valdžia apskritai uždraustų naudotis mobiliaisiais telefonais vaikams iki 14 metų, taip pat nustatytų apribojimus mobiliojo ryšio antenų galiai ir įrengimo vietoms.
Prancūzijos valdžia draudimus įvedė remdamasi tarptautiniu tyrimu, kurio galutinius rezultatus ketinama paskelbti šį rudenį. Toks sprendimas sulaukė nemenkos reakcijos iš visuomenės, kuri dabar reikalauja, kad mobiliojo ryšio bendrovės nuimtų ant mokyklų, ligoninių ir gyvenamųjų namų sumontuotas antenas. Kelios Prancūzijos bibliotekos savo patalpose jau išjungė belaidį ryšį.
Be to, į gyventojų pusę stoja ir teismai, kurie liepia mobiliojo ryšio bendrovėms išmontuoti antenas gyvenamosiose zonose, kurių gyventojai baiminasi dėl savo sveikatos. Nors tokie sprendimai nėra pagrįsti jokiais įrodymais, Prancūzijos teismai teigia, kad jie vadovaujasi atsargumo principu.
Apskritai galutinio atsakymo dėl mobiliųjų įrenginių poveikio sveikatai kol kas nėra. Įtariama, kad jų skleidžiamos elektromagnetinės bangos gali tapti nemigos, galvos skausmų, nuovargio ar net vėžio priežastimi. Tačiau įvairių iki šiol atliktų tyrimų duomenis prieštaringi, dažnai, kas nustatoma viename tyrime, paneigiama kitame. Pagrindinė priežastis ta, kad žmonės dar palyginti neseniai pradėjo naudotis belaidėmis technologijomis, o jų poveikis sveikatai gali pasijausti tik po 20, 30 ar 40 metų.
Naujausi komentarai