Jungtinės Valstijos pastebėjo, kad Turkijos premjerui paskelbus prieštaringai vertinamą nurodymą uždrausti socialinį tinklą „Twitter“, iš tos šalies paskelbiamų žinučių skaičius tik dar labiau išaugo.
Turkijos ryšių valdyba praeitą ketvirtadienį šalies teritorijoje blokavo prieigą prie „Twitter“, kurį valdanti bendrovė įsikūrusi Jungtinėse Valstijose, reaguodama į premjero Recepo Tayyipo Erdogano (Redžepo Tajipo Erdohano) nurodymą, kai opozicijos nariai tame socialiniame tinkle paskelbė telefoninių pokalbių įrašų, esą susiejančių vyriausybės vadovą su dideliu korupcijos skandalu.
Tas žingsnis išprovokavo tarptautinės bendruomenės kritiką, o Vašingtonas penktadienį pareiškė, kad tai yra smūgis „teisei į žodžio laisvę“.
Tačiau JAV Valstybės departamento atstovė Marie Harf (Meri Harf) pirmadienį pastebėjo, kad „vyriausybei užblokavus („Twitter“), iš Turkijos skelbiama daugiau žinučių negu iki tol“.
„Manau, tai įdomus signalas žmonėms, kurie mėgina varžyti žodžio laisvę: tai neveikia ir tai daryti netinkama“, – pažymėjo pareigūnė.
„Pasaulis pamatė, jog žmonės Turkijoje skelbia, ką jie mano apie tai, jog yra blokuojami“, – pridūrė M.Harf, pakartodama, jog jos vyriausybė smerkia tą draudimą.
Jungtinės Valstijos „labai aiškiai pasakė Turkijos vyriausybei, kad tai nepriimtina ir kad mes nemanome, jog galėtų užblokuoti savo piliečių prieigą prie tokio pobūdžio socialinės žiniasklaidos platformų“, aiškino M.Harf.
Naujausi komentarai