Tokią išvadą padarėme apsilankę Kauno M. K. Čiurlionio galerijos surengtose teminėse kūrybinėse dirbtuvėse, skirtose paminėti 141-ojo šio neįtikėtino talento gimtadienio.
Šeštadienio popietę dalis galerijos buvo virtusi linksmų atrakcijų-edukacijų vieta. Vieni vaikai bandė pinti iš vytelių, kiti piešė su smėliu ant švytinčio LED paviršiaus, treti savo rankomis kūrė nepaprastus druskos kūrinius. Druska – neatsiejama nuo Druskininkų, o šie – neatsiejami nuo M.K.Čirlionio.
„Nuo teorijos ausys užsiblokuoja, ir tiek. Muziejaus lankytoją, meno mylėtoją reikia užsiauginti“, - kalbėjo „Druskos studijos“ atstovė menotyrininkė Aušra Česnulevičienė, kol jos vyras skulptorius Tauras Česnulevičius šlifavo skulptūrėles, nulipdytas iš druskos pagrindu pagamintos masės.
„Jeigu vaikams neįdomu, kaltinu ne juos, o tik save – nesugebėjau sudominti“, - sakė moteris, kartu su T. Česnulevičiumi vaikus sudominti M.K.Čiurlioniu besistengenti, atrodytų, gana neįprastais būdais.
Ji mintinai žino daugybę M. K. Čiurlionio biografijos faktų ir juos įtraukia į rengiamas edukacijas. Pavyzdžiui, šis dailininkas ir kompozitorius mėgo upėje plukdyti popierinius laivelius, tad „Druskos studijos“ iniciatyva išlankstyti kuo daugiau laivelių ir susirinkus juos paleisti Nemune buvo užkrėsti daugybė darželinukų.
Išbandžiusiems smagią veiklą, tokią, kokia užsiimdavo M. K. Čiurlionis, jo vardas ir pavardė į atmintį neabejotinai įsirėš daug giliau nei po išsamios, bet nuobodžios menotyros paskaitos.
T. Česnulevičius M. K. Čiurlionio virusą pasigavo besimokydamas mokykloje. „Mano klasės auklėtoju buvo M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus direktorius Adelbertas Nedzelskis. Jis mane ir uždegė ta Čiurlioniška pasaka“, - teigė skulptorius, sukęsis tarp daugybės vaikų ir juos atlydėjusių artimųjų.
Renginyje su penkiamete dukra dalyvavusi buhalterė Inga sakė, kad sudomino galimybė nemokamai aplankyti M.K.Čiurlionio galeriją. Kol ji grožėjosi paveikslais, mažoji atžala buvo užimta edukacinėse dirbtuvėlėse.
„Įspūdis – superinis. Niekada čia dar nebuvau apsilankiusi“, - įspūdžiais po M. K. Čiurlionio darbų peržiūros dalijosi Inga.
Netoliese buvusi darželinukė Milda, išgirdusi pokalbį, kad šios dirbtuvės rengiamos M.K.Čiurlionio gimtadienio proga, sutriko. „Bet jo gimtadienis jau praėjo! Buvo prieš dvi dienas. Kodėl tik šiandien švenčiame?“ - nesuprato darželinukė Milda, kurią į galeriją atlydėjo seneliai. Tačiau greitai vėl pasinėrė į kūrybinį procesą.
Jaunas tėtis, pritūpęs ir su dukra džiovinęs piešinius, išgautus dirbtuvėlėse, sakė esąs labai dažnas galerijos lankytojas – čia dirba jo mama. Jis minėjo, kad M.K.Čiurlionio gimtadienis – tai kartu ir gera proga galerijai apie save priminti.
Be dirbtuvėlių, galerijos darbuotojai tądien vedė specialias ekskursijas, buvo skaitomi M. K. Čiurlionio laiškai kompozitoriaus tėvams, broliui, mylimajai, draugams, skambėjo ir šio genijaus sukurti preliudai.
Naujausi komentarai