Pereiti į pagrindinį turinį

Stereotipus į šalį – verslas ir kultūra gali pelningai dirbti kartu

2019-04-11 08:20
DMN inf.

Gegužės 23-24 d. į „Žalgirio“ arenos amfiteatrą kviečia Europos kultūros sostinės forumas, kasmetinis „Kaunas 2022“ komandos inicijuojamas renginys, Kaune sutelkiantis įvairių kūrybinių sričių lyderius iš visos Europos. Vienas svarbiausių šiųmečio renginio tikslų – paskatinti kultūros ir verslo bendradarbiavimą.

Stereotipus į šalį – verslas ir kultūra gali pelningai dirbti kartu
Stereotipus į šalį – verslas ir kultūra gali pelningai dirbti kartu / Organizatorių nuotr.

„Verslo ir kultūros santykiai vertinami nevienareikšmiai. Lietuvoje šie sektoriai vis dar suprantami kaip du atskiri pasauliai, nors dalis organizacijų jau raško sėkmingo bendradarbiavimo vaisius. Siekiame griauti stereotipus apie esą didžiulius verslo ir kultūros ar meno sferų skirtumus, tam pasitelkdami vienus geriausių profesionalų, kurie pasidalins konkrečiais pavyzdžiais, kaip kuriami, vystomi bendri verslo ir kultūros projektai, kaip apskaičiuojama jų teikiama nauda“, – teigia „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ tarptautinių ryšių programų vadovė Ana Čižauskienė.

Anot jos, verslo srities atstovai turėtų ypatingai dėmesį atkreipti į forume dalyvaujančių pranešėjų Paul Bourne (Jungtinė Karalystė), Fionn Dobbin (Vokietija), Mindaugo Morkūno (MO muziejus), Pauliaus Motiejūno („Žalgirio“ krepšinio klubas ir arena), taip pat John Bonnema (Nyderlandai) bei Agatos Etmanowicz pranešimus ar sesijas.

Paul Bourne dirba profesionalaus teatro direktoriumi, verslumo mokytoju ir verslo konsultantu. Jo paslaugomis naudojasi įvairių pasaulio šalių kultūros įstaigos ir įmonės, įskaitant Britų tarybą, BBC, „Novartis“, „Procter & Gamble“,„Nike“ ir Liverpulio futbolo klubą. Pranešėjas taip pat yra Kembridžo universiteto mokslo bendradarbis, skaito paskaitas Maskvos vadybos mokykloje. Renginyje P. Bourne kartu su Agata Etmanowicz pateiks pavyzdžius, kaip menas ir verslas gali išspręsti vieni kitų iššūkius. 

John Bonnema buvo 2018 metų Europos kultūros sostinės Leuvardeno-Fryzijos (LF2018) Nyderlanduose vykdantysis direktorius. Organizacijoje jis buvo atsakingas už daug sričių: nuo finansų ir partnerysčių iki rizikos valdymo. Renginyje J. Bonnema pateiks praktinių sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdžių tarp kultūros organizacijų ir tokių tarptautinių kompanijų kaip „Arriva“ ar „ING“.

Nevengiantiems eksperimentuoti ir ieškantiems netradicinių sprendimų forumo rengėjai pristatys interaktyvias kūrybines dirbtuves, skirtas intuicijos praktikai. Šios sesijos lyderis Fionn Dobbin – dizaino konsultavimo agentūros „Age5“ bei socialinio verslo bendrovės „Mammu“ partneris ir kūrybos direktorius. Jis dirbo inovacijų kūrėju ir kūrybos konsultantu daugiau nei 30-yje bendrovių, įtrauktų į pasaulio sėkmingiausių įmonių 100-tuką. Tarp jų – „General Motors“, „BASF“ ar „adidas“. F. Dobbin forume Kaune pristatys savo atradimus, kaip intuiciją pritaikyti organizacijos valdyme, pasitelkęs menininkų grupę, leis patiems forumo dalyviams išbandyti intuicija paremtą praktiką.

Apie 2019 m. Europos kultūros sostinės forumą

Apjungianti šiųmetinio forumo tema „Žmogiškasis faktorius“ kvies dalyvius diskutuoti apie visuomenės gerovę, kultūros institucijų, miestų ir Europos ateitį individo požiūriu. 2019 m. forumo pranešimai, sesijos ar provokacijos apims aktualias meno ir verslo bendradarbiavimo, auditorijų įtraukimo ir socialinio verslo temas.

Svarbioje kultūros diplomatijos forumo sekcijoje bus ieškoma atsakymų, kas lemia, atrodo, vis didėjančią visuomenės ir institucijų takoskyrą, taip pat ir gilėjančius politinius bei pilietinius nesutarimus Europoje.

Išankstinė registracija į 2019 m. Europos kultūros sostinės forumą vykdoma interneto svetainėje  www.forumas.kaunas2022.eu. Renginys nemokamas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų