Kodėl ant pastato šalia Miesto sodo negalėtų atsirasti žaliuojančios terasos bei laiptuotas amfiteatras? Tokia idėja projekte "Laisvės impulsai" surinko daugiausiai publikos balsų. O ji gana realistiška.
Pažvelgti kitaip į Laisvės alėją kvietęs Kauno architektūros festivalio projektas "Laisvės impulsai" jau turi nugalėtoją. Portale kaunodiena.lt balsavę žmonės nusprendė, kad publikos prizas turi atitekti jauniems architektams Linai Bareikytei ir Povilui Dumčiui, kurie savo vizijoje "Miesto sodo terasa" pasiūlė patobulinti pastatą, kuriame šiuo metu įsikūręs restoranas "Miesto sodas".
"Džiaugiamės, kad visuomenė išrinko mūsų projektą. Aš, kaip miesto viešnia, ir Povilas, kaip kaunietis, gerai pažįstantis miestą ir jaučiantis miestiečių poreikius, nuo pat projekto kūrimo pradžios siekėme teisingai suderinti modernų požiūrį ir senąją Laisvės alėjos architektūrą", – teigė L.Bareikytė. Pasak jaunos kūrėjos, kuriant šį darbą buvo galvojama, ką miestietis ar svečias gali veikti architektų kuriamoje aplinkoje.
"Savo pasiūlymu norėjome parodyti, kad galima visapusiškai pagyvinti šią erdvę, integruoti į Laisvės alėją. Manome, kad sulaukus investuotojų susidomėjimo ši vieta taptų ypatingai populiari. Tai galėtų būti ir potenciali rekonstrukcija "Miesto sodo" restoranui", – sufleravo autorė.
Danijoje šiuo metu besimokantys ir dirbantys L.Bareikytė ir P.Dumčius į penktadienį surengtą publikos prizo įteikimo ceremoniją atvykti negalėjo, tačiau ateityje jie žada darbuotis Lietuvoje. Jiems skirtą prizą – fotoalbumą "Kauno tarpukario architektūra" atsiėmė P. Dumčiaus tėvas. Ši simbolinė dovana atiteko ir antros vietos laimėtojams, neatskleidusiems savo tapatybės ir sukūrusiems viziją "Dangus".
"Tikime, kad tokie renginiai yra galimybė sudominti visuomenę šiuolaikiška architektūra ir informuoti ją, kas vyksta ne tik čia, aplink mus, bet ir plačiau pasaulyje. Svarbu ugdyti piliečių pagrįstą ir pasaulietišką nuomonę, nebijančią naujovių ir iššūkių jų aplinkai ir miestui", – Kauno architektūros festivalio organizatoriams netiesiogiai padėkojo "Laisvės impulsų" nugalėtojai.
Laisvės impulsų" kūrybinėje laboratorijoje jaunieji architektai (iki 40 m.) buvo kviečiami gydyti sergančius Laisvės alėjos objektus. Tiesa, šios vizijos nebūtinai turėjo virsti projektais, kuriuos ketinama įgyvendinti. Buvo tikimasi, kad realios bei šmaikščios vizijos pažadins platesnes diskusijas, verčiančias pergalvoti Laisvės alėjos vertę, apsispręsti dėl jos plėtros galimybių.
Iš viso 26 vizijos nuo rugsėjo pradžios buvo eksponuojamos Laisvės alėjoje prie įvairių pastatų, kuriuos siūloma pakeisti. Stendus bus galima čia matyti kol vyks Kauno architektūros festivalis – iki spalio pabaigos.
Naujausi komentarai