Pereiti į pagrindinį turinį

Buvęs V. Šustausko bendražygis partijas keičia kaip pirštines

2013-09-11 07:05

Politinių perbėgėlių sezonas Kaune jau prasidėjo. Po atostogų dar nespėjus susirinkti miesto tarybai, Kęstutis Mikėnas pasiprašė pas konservatorius.

Artūro Morozovo nuotr.

Politinių perbėgėlių sezonas Kaune jau prasidėjo. Po atostogų dar nespėjus susirinkti miesto tarybai, Kęstutis Mikėnas pasiprašė pas konservatorius. Šis politikas per savo karjerą jau spėjo pabuvoti socialliberalu ir liberalcentristu, o kažkada jis buvo ir aktyvus Vytauto Šustausko bendražygis.

Lygino save su W.Churchilliu

Praėjusių metų pradžioje K.Mikėnas buvo pašalintas iš Liberalų ir centro sąjungos. Tuomet buvę jo bendražygiai prabilo apie jo "politinę saviveiklą".

Kauno liberalcentristų skyriaus pirmininko pavaduotojas Mindaugas Šivickas užsiminė, kad K.Mikėnas kai kuriose prieštaringai vertinamose istorijose bandė dangstytis liberalcentristų vardu, neturėdamas tam jokių įgaliojimų, todėl su juo ir buvo atsisveikinta.

Vėliau buvo pasigirdę kalbų, kad jis ieško politinės užuovėjos konservatorių, socialdemokratų ir "Tvarkos ir teisingumo" frakcijose.

Vakar "Kauno dienos" kalbintas K.Mikėnas neslėpė, kad jau nunešė prašymą konservatoriams.

"Galvoju, kad reikia eiti pas konservatorius. Kas privertė taip galvoti? Manęs niekas gyvenime neverčia nieko daryti – senatvėje tai jau reikia žiūrėti kažką rimčiau. Kaip sakė Winstonas Churchillis – jaunystėje pabuvęs liberalu, senatvėje būsi geras konservatorius", – aiškino 62-ejų politikas.

Paklaustas apie perėjimo priežastis, K.Mikėnas tvirtino, kad yra nusivylęs frakcijos veikla.

"Manau kelias, kuriuo eina ši partija, man nebetinka, esu buvęs tremtinys. Kodėl pasirinkau konservatorius? Man patinka jų griežta politika – turi savo ideologijas, idėjas. Mano tėvai buvo konservatoriai", – tikino tryliktuoju konservatoriumi miesto taryboje ketinantis tapti K.Mikėnas.

Dar laukia procedūros

K.Mikėnas žadėjo, kad ketvirtadienį vyksiančiame miesto tarybos posėdyje bus viešai išplatintas pareiškimas apie perėjimą į konservatorių frakciją. Jis jau įteiktas konservatorių frakcijos seniūnui Vygantui Gudėnui.

"Toks prašymas yra. Pagal mūsų frakcijos įstatus ir reglamentą bus balsuojama, o vėliau, kad būtų priimtas K.Mikėnas, dar turės pritarti ir partijos sueiga. Vyksta procedūros ir, manau, kad greitai sulauksime atsakymo", – sakė V.Gudėnas.

Liberalcentristų frakcijos seniūno pavaduotojas Arvydas Garbaravičius K.Mikėno perbėgimo nesureikšmino.

"Jis yra savo žodžių šeimininkas. Galime sakyti, kad jis bėga, bet galime sakyti, kad mums su juo ne pakeliui. Motyvaciją bėgti galime greitai surasti, tačiau stebina, kad jis bėga pas konservatorius, kuriuos paskutinius dešimt metų kritikavo. Vytautas Šustauskas K.Mikėną delegavo pas mus, o dabar – pas konservatorius", – ironizavo politikas.

Motyvų neišgirdo

Trylika metų Kauno miesto taryboje dirbantis K.Mikėnas savivaldybių tarybų rinkimuose yra dalyvavęs ne tik su liberalcentristais, bet ir su socialliberalais bei Lietuvos laisvės sąjunga.
A.Garbaravičius, paklaustas, kokius perėjimo motyvus jam nurodė K.Mikėnas, atsakė jų nesulaukęs.

"Tokie dalykai daromi slaptai – ko gero, motyvą nurodys, kad jis yra doras tremtinys ir jam su mumis ne pakeliui. Žmogus ieško, kur šilčiau – jei tokią vietą rado, nenorėtume, kad jis toliau sėdėtų šalia mūsų miesto taryboje", – sakė politikas.

"Iš perbėgėlių politikų nebus"

K.Mikėnas – ne pirmasis buvęs Lietuvos laisvės sąjungos politikas, perbėgęs pas konservatorius. Kelią jam pramynė dabartinis miesto tarybos narys Gediminas Budnikas.

"Man konservatoriai turėtų mokėti didelius pinigus. Jų partijos nariai tampa politikais, jei taip galima pavadinti, išėję mano mokyklą, išmokę pirmąją politinę abėcėlę. Jie turi man duoti kompensaciją", – išgirdęs apie K.Mikėno planus, rėžė buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas.  

Jo teigimu, politiniai perbėgėliai parodo tikrąjį savo veidą, kad idėjos jiems nesvarbios.

"Žiūri tik kaip kur įsitrinti, kaip išsilaikyti savivaldybėje. Žmonės turėtų pradėti suprasti, kad perbėgėlis reikalingas tik laikinai, kai taryboje trūksta balsų. Iš jų politikų niekada nebus", – sakė V.Šustauskas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų