Pereiti į pagrindinį turinį

Gyvūnus teko laistyti vandeniu

2015-07-08 18:23

Į Lietuvą atėję karščiai vargino ne tik žmones, bet ir Kauno zoologijos sodo gyvūnus. Pakilus oro temperatūrai, augintiniams iš šaltųjų kraštų būtina atidesnė priežiūra.

Vasara zoologijos sode

Į Lietuvą atėję karščiai vargino ne tik žmones, bet ir Kauno zoologijos sodo gyvūnus. Pakilus oro temperatūrai, augintiniams iš šaltųjų kraštų būtina atidesnė priežiūra.

Pasak Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, savaitgalį prasidėję karščiai nesukėlė rimtų problemų, zoologijos sodo gyvūnų būklė gera, tačiau teko vėsinti nemažai augintinių.

"Savaitgalį po visą zoologijos sodą tiesėme vandens žarnas, kad prireikus bet kada galėtume vėsinti gyvūnus. Vasarą didžiausias problemas kelia plėšrūnai, kurie yra atvežti iš Tolimųjų Rytų, Arkties. Šilumai labai jautrūs snieginiai leopardai, amūriniai tigrai, arktiniai vilkai. Būtent šios trys gyvūnų rūšys labai sunkiai ištveria karščius, taip pat daugiau dėmesio reikia skirti lūšims", – pasakojo skyriaus vedėja.

Lietuvos zoologijos sodo vyriausioji biologė Virginija Genovaitė Raudeliūnienė pastebi, kad per karščius atsiranda daugiau darbo prižiūrėtojams.

"Darbuotojams tenka dažniau keisti vandenį ir pasirūpinti, kad augintiniams jo nepritrūktų. Šaltu vandeniu vėsiname gyvūnus, uždengiame pusę jų voljero, kad visada būtų pavėsis ir augintiniai nekaistų nuo saulės", – sakė biologė.

Pasak A.Grebliauskienės, visada reikia atsižvelgti į skirtingus gyvūnų poreikius – kas gerai vienam augintiniui, nebūtinai tiks kitam. Zoologijos sodo darbuotojams praverčia ilgametė patirtis.

"Pavyzdžiui, snieginiams leopardams, amūriniams tigrams sušlapiname gruntą, kad aptvaruose būtų drėgniau ir mažesnė temperatūra, padarome vandens fontanus. Beždžionėms patinka karščiai, tačiau kai aukšta temperatūra laikosi ilgiau, jos elgiasi vangiai, todėl duodame kefyro, jogurto, šaldome uogas, o po to išpilame į aptvarus. Praeitais metais į vandenį dėjome ledus", – aiškino A.Grebliauskienė.

Skyriaus vedėja atkreipė dėmesį: jei karščiai užsitęsia ilgiau, zoologijos sode – ekstremali padėtis, nes reikia stebėti gyvūnų savijautą, ar jie nesielgia vangiai, ar pastoviai maitinasi. Jei, praėjus kelioms dienoms, gyvūnas nevalgo, tada augintinius būtinai turi apžiūrėti veterinarijos gydytojai.

"Pernai nebuvo nei aukų, nei ligų, todėl tikimės, kad ir šiemet karščiai nesukels gyvūnams rimtų problemų", – teigė A.Grebliauskienė.

Lietuvos zoologijos sodas yra Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos narys-kandidatas ir dalyvauja retų bei nykstančių gyvūnų europinėje veisimo programoje.

Šiuo metu zoologijos sodas laukia naujų augintinių, darbuotojai į Lietuvą planuoja atsivežti žirafą ir snieginį leopardą.

Lietuvos zoologijos sode šiandien skaičiuojama apie 2 tūkst. gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 250 rūšių, iš kurių nemaža dalis yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų