Ką Botanikos sode veikia savanoriai iš užsienio? Pereiti į pagrindinį turinį

Ką Botanikos sode veikia savanoriai iš užsienio?

2015-06-17 15:35

Prie Kauno botanikos sodo kolektyvo šiomis dienomis prisijungė Europos savanorių tarnybos (EST) nariai. Projekto "Tiltas į gamtą" dalyviai turi galimybę pažinti Lietuvos kultūrą, padėti puoselėti gamtovaizdį ir linksmai praleisti laiką mūsų šalyje.

Ką Botanikos sode veikia savanoriai iš užsienio?
Ką Botanikos sode veikia savanoriai iš užsienio? / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Prie Kauno botanikos sodo kolektyvo šiomis dienomis prisijungė Europos savanorių tarnybos (EST) nariai. Projekto "Tiltas į gamtą" dalyviai turi galimybę pažinti Lietuvos kultūrą, padėti puoselėti gamtovaizdį ir linksmai praleisti laiką mūsų šalyje.

Į Lietuvą atvyko EST savanoriai iš Ispanijos, Italijos, Rusijos, Prancūzijos, Armėnijos, Ukrainos. Jie darbuojasi ne tik Kauno botanikos sode, bet ir įvairiuose parkuose Lietuvoje.

"Darbas gamtosaugos organizacijose leidžia savanoriams pagilinti savo supratimą apie gamtos pokyčius, savanoriško darbo svarbą", – pastebėjo jaunimo savanoriškos veiklos centro "Deineta" projektų vadovas Leonas Petravičius.

Projektų dalyviai sėkmingai įsiliejo į kolektyvą ir tapo specialistų asistentais.

"Atvykau čia, nes labai įdomu susipažinti su kitomis kultūromis. Tai nuostabi nauja patirtis, kuri leidžia puikiai praleisti laiką, susipažįstant su naujais žmonėmis. Kiekviena diena yra skirtinga. Kartais prižiūrime augalus, kartais dirbame kontoroje. Ateityje norėčiau išbandyti daugiau tokių projektų, kurie skatina keliauti. Man labai patinka čia dirbti ir džiaugiuosi, kad turiu tokią galimybę", – apie savanorystės patirtį ir įspūdžius pasakojo Selenie iš Prancūzijos.

"Norėjau sulėtinti savo gyvenimo būdą, nes esu truputėlį pamišusi. Tad nusprendžiau labiau suartėti su gamta. Kodėl pasirinkau Lietuvą? Visų pirma, labai patiko siūlomas projektas. Be to, šalis yra nuostabi ir džiaugiuosi, kad ją pasirinkau. Dirbu čia penkias dienas per savaitę. Darbas yra labai įvairus, priklauso nuo oro sąlygų", – šypsodamasi pasakojo Darja iš Rusijos.

"Jei atvirai kalbant, man labai patinka Lietuvos oras, merginos, vakarėliai ir nauji pažįstami. Dažniausiai čia visi yra labai draugiški ir nuoširdūs. Net jei nepažįsta tavęs, jie tau šypsosi. Aš čia nuo kovo. Ir norėčiau likti ilgiau. Be to, ši galimybė suteikė man progą pamatyti kitus miestus. Buvau Vilniuje, Alytuje. Mes čia beveik viską darome, kaip jau kiti minėjo, priklauso nuo oro sąlygų. Be to, aš jau baigiau savo studijas Armėnijoje, vėliau dirbau, o dabar puiki proga išbandyti kažką naujo", – atviravo savanoris iš Armėnijos Edgaras.


Trumpai apie projektą

Tai tik vienas iš daugelio 2014 metais Europoje startavusios „Erasmus+“ programos projektų Lietuvoje. Šiuo metu septyniose priimančiose organizacijose vykstantis EST projektas „Tiltas į gamtą“ prasidėjo kovo mėnesį ir baigsis lapkričio mėnesį.

Projektų dalyviai sėkmingai įsiliejo į parkų administracijų kolektyvus, tapo specialistų asistentais. Kartu su jais padeda įgyvendinti priimančių organizacijų gamtosauginę, švietėjišką bei kultūrinę misijas. Savanoriai skleidžia tarpkultūrinio bendravimo, bendruomeniškumo praktiką. Dirbdami jie įgyja  naujų profesinių bei socialinių kompetencijų.

Jauni, aktyvūs savanoriai turi daug noro plėsti savanorystės veiklą. Todėl papildomai projekte numatytos erdvės savanorių asmeninėms iniciatyvoms įgyvendinti. Štai, pavyzdžiui, Tytuvėnų regioninio parko savanoriai Aleksandras iš Rusijos ir Simina iš Rumunijos įkūrė fotolaboratoriją, kurios paslaugomis gali naudotis ir vietos fotomėgėjai. Taip pat Sirvetos regioninio parko savanoris Jordi iš Ispanijos ateitį sieja su aktoryste, todėl atvykęs į Lietuvą kartu su vietos moksleiviais sukūrė vaidinimą „Sakmė apie milžiną“. Drauge su parke savanoriaujančiu italu Lorenzo jie organizuoja ir teatralizuotas pažintines ekskursijas parke.

Dar vienas puikios iniciatyvos pavyzdys Aukštaitijos nacionalinio parko savanorė iš Portugalijos Rute. Mergina planuoja išleisti užduočių knygelę vaikams gamtosaugos tema. Kita savanorė iš Armėnijos Gayane – būsima turizmo specialistė, ji į rusų kalbą verčia knygelę „Keliaukim po Aukštaitijos nacionalinį parką“. Savanorystės metu įgytas žinias ji panaudos savo magistriniam darbui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra