Kauno miesto savivaldybėje įkurta darbo grupė išblaivinimo problemoms spręsti, kadangi neblaivius asmenis policija veža į ligonines, o jų paskirtis yra gydyti sergančiuosius, o ne blaivyti padauginusius alkoholio.
Neblaivūs asmenys atvežti į ligonines trukdo ne tik gydytojams, bet ir rimtos pagalbos besikreipiantiems pacientams, teigia medikai.
„Girtus asmenis reikia prausti, skirti vietą pagulėti, išsiblaivyti. Dauguma iš jų būna agresyvūs arba išsimiegoję pradeda kelti didelius reikalavimus: apkaltina medikus, kad pradingo jų daiktai ir kt. Kai kuriuos girtus asmenis policija atveža su antrankiais, paskui juos nuima, o siautėjančius vyrus palieka medikams. Tramdyti juos turi budintys chirurgai vyrai, santechnikai, vairuotojai, elektrikai, nes ne moterų jėgoms sudrausminti įsismarkavusius girtus vyrus“, - sako Kauno apskrities ligoninės Priėmimo skyriaus vedėja Inga Aleknienė.
Apskrities ligoninės vyriausiasis gydytojas Stanislovas Gentvilis sako, kad tokiems asmenims būtinai reikalinga atskira įstaiga, nes jiems dažniausiai reikalinga ne medikų paslauga. Tik nedaugeliui reikia suteikti medicininę pagalbą.
Vidutiniškai per dieną tokių asmenų būna 6 - 8. Finansiškai tokie asmenys ligoninei atsieina apie 200 tūkst. litų. Kainuoja higienos priemonės, vanduo, elektra ir kt. Gydytojo stebėsenos paslauga įvertinta 246 litais.
„Priėmimo skyriuje, kai pagalbos laukia rimti ligoniai, atvežti asocialūs asmenys ir jiems trukdo. Deramės su generolu S.Madalovu, kad jo vyrai budėtų ligoninėje, kitos išeities nėra“, - tvirtino vyriausiasis gydytojas.
Savivaldybėje įkurtos darbo grupės nuomone, suradus tinkamas blaivyklai patalpas ir įrengus jas, savivaldybė skelbtų konkursą paslaugoms pirkti. Reabilitacijai būtų galima gauti lėšų ir iš Europos Sąjungos fondų.
Naujausi komentarai