Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai pakoreguos metinį savivaldybės biudžetą. Svarbiausia pakeitimų priežastis – mokestis bendrovei „Kamesta“.
Bet kada gali išaušti diena, kai bendrovė „Kamesta“ iš Kauno miesto savivaldybės pareikalaus sumokėti apie 9,5 mln. litų, todėl ižde imta ieškoti šių pinigų.
„Jei prireiks mokėti „Kamestai“, o tų pinigų neturėsime, teks turėti reikalų su antstoliais, automatiškai prireiks papildomų kaštų. Todėl geriau šią sumą pasiruošti iš anksto“, – trečiadienį aiškino savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis.
Savivaldybės biudžetui dideliu smūgiu greičiausiai tapsiantį mokėjimą „Kamestai“ suorganizavęs buvęs D.Ratkelio pavaduotojas Vygaudas Molis jau išlėkė iš posto, tačiau įsipareigojimas mokėti liko.
„Kauno diena“ jau rašė, kad V.Molis dar pernai derino taikos sutartį su „Kamesta“ dėl Vytauto Didžiojo tilto transporto mazgo. Per pusmetį miestas verslininkams įsipareigojo sumokėti 12 mln. litų.
Savivaldybė šią sutartį buvo apskundusi teismams, tačiau Aukščiausiasis Teismas „Kamestos“ prašymu panaikino laikinąsias apsaugos priemones, kurias buvo paprašęs taikyti Kauno meras Andrius Kupčinskas. Tai reiškia, kad bet kurią akimirką iš kiauro savivaldybės biudžeto verslininkų naudai gali būti nurašyta 9,5 mln. litų. Dar 2,5 mln. litų „Kamesta“ spėjo atsiimti pavasarį.
D.Ratkelis teigė, kad jei ne gresiantis mokestis „Kamestai“, metinis biudžetas būtų renkamas pagal planą. Pinigai „Kamestai“ bus surinkti iš tų šaltinių, kuriems pinigų šiuo metu nereikia.
„Į biudžetą surenkame lėšų tiek, kiek ir planuota, tačiau tikimės, kad rudenį planą viršysime. Taip įvyksta jau ne vienus metus iš eilės“, – sakė D.Ratkelis.
Šių metų Kauno miesto savivaldybės biudžetas – mažiau nei 700 mln. litų. Savivaldybė turi 164 mln. litų skolų. Visų Lietuvos savivaldybių skola siekia maždaug 2 mlrd. litų. Pusę jos sudaro Vilniaus miesto įsiskolinimas.
Naujausi komentarai