Vaidins teatro scenoje
„Studiją įkūriau 2017 metais. Kadangi norėjau daugiau mokyti nei dainuoti chore, pasikviečiau jauną, perspektyvų choreografą Taurūną Baužą. Jam teko užduotis mokyti vaikus judėti scenoje“, – prisiminė V. Valys.
Vadovams buvo svarbu paruošti programas, kurios būtų tinkamos vaikams dalyvauti konkursuose.
„Rengėme vaikus solistų skyriuje, jie dainavo ir studijoje, ir Muzikinio teatro pastatymuose. Juose dalyvaudavo ir vaikų choras. Tuo metu Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras siejo dideles viltis su studijos veikla. Vėliau situacija pakito, pradėjome ieškoti tinkamos krypties ir radome savo nišą – pradėjome kurti teatralizuotus koncertus, o vėliau – ir miuziklus. Dabar jau turime kelis tokius valandą ir ilgiau trunkančius spektaklius“, – pasakojo V. Valys.
Žiūrovams įsiminė „Išleistuvės“. Kitų metų vasario viduryje Tim Minchin miuziklą „Matilda“, pagal to paties pavadinimo Roald Dahli romaną vaikams, numatoma rodyti ir Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre su gyvu orkestru bei suaugusiais šio teatro aktoriais.
Dabar studijoje repetuojamas miuziklas apie Brodvėjų.
Pradėję nuo mažų dalykų, mokytojai ėmėsi vis didesnių.
Dabar studijos ugdytiniai pasiekė tokį lygį, kad galės pasirodyti teatro scenoje kaip pagrindiniai pastatymo herojai.
Esama planų studijos auklėtiniams pasirodyti su Gdansko operos teatru, kuris gastroles Klaipėdoje planuoja kitų metų pavasarį.
Ketinimai: esama planų studijos auklėtiniams pasirodyti su Gdansko operos teatru, kuris gastroles Klaipėdoje planuoja kitų metų pavasarį. / V. Valio asmeninio archyvo nuotr.
Ugdo scenos profesionalus
Klaipėdos vaikų operos studiją lanko vaikai nuo septynerių iki 18 metų amžiaus.
Jie suskirstomi į dvi grupes. Su mažaisiais dirba Muzikinio teatro solistė Beata Ignatavičiūtė, choreografijos juos moko T. Baužas.
Vyresnėliais laikomi vaikai nuo 12 metų. Juos dainuoti moko V. Valys, šokti – T. Baužas.
„Didžiausia mūsų siekiamybė – parengti vaikus taip, kad jie prilygtų profesionalams, kurie puikiai jaučiasi scenoje. Būtent tai ir yra mūsų studijos išskirtinumas. Mes ugdome būsimuosius muzikinio teatro aktorius, kurie turi gebėti ne tik dainuoti, šokti, bet ir tai daryti vienu metu. Vaikams tai labai įdomu, nes jie mokosi dviejų jiems patinkančių dalykų“, – atviravo V. Valys.
Priimdami į mažųjų grupę studijos vadovai paprastai atrankos nedaro, nes užsidarę savyje vaikai neretai repeticijose atsiskleidžia ir parodo nematytus savo talentus.
Į vyresniųjų vaikų grupę paprastai vyksta atranka, vertinamas jų artistiškumas, bendravimo ypatybės, be abejo, prašoma padainuoti.
Pageidautina, kad vaikas lankytų muzikos mokyklą ir pažinotų muzikos raštą.
Nors dalyvavimas studijos veikloje yra mokamas, į ją patenka tikrai ne visi norintys, nes vietų yra nedaug.
Šiuo metu studija turi 35 auklėtinius.
V. Valio asmeninio archyvo nuotr.
Tampa akademijos studentais
Vaikams nėra lengva vienu metu dainuoti, šokti ir dar būti charizmatiškam, nepaisant tą dieną apėmusios nuotaikos.
Tenka atkakliai dirbti, bet repeticijos būna smagios, vadovai tampa vaikų draugais.
Studijos vadovai neslėpė, kad kartais būti Klaipėdos vaikų operos studijos nariais nori vaikai, kurie neturi duomenų tapti scenos žmonėmis, bet kartais ir jiems leidžiama pabandyti lankyti repeticijas, tikintis stebuklo, kai netikėtai atsiskleis užslėpti gebėjimai.
Repeticijos vyksta Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, tai vaikams yra puiki patirtis, jie nuo mažens jaučiasi teatro žmonėmis.
V. Valio asmeninio archyvo nuotr.
Klaipėdiečiai jau yra matę šios studijos auklėtinius įvairiuose televizijos projektuose, pasirodymus jie rengė Žvejų rūmuose, Kultūros fabrike, jeigu bus galimybės, pasirodymai vyks ir Muzikiniame teatre.
Šiemet studijos auklėtiniai Kristupas Kerulis, Radvilė Galminaitė ir Jonas Tomkevičius tapo Muzikos ir teatro akademijos pirmakursiais.
„Mūsų vaikai itin retai palieka studiją, narių kaitos beveik nėra, dažniausiai užsiauginame savo žvaigždutes nuo mažens, bet kasmet ieškome ir naujų narių“, – kvietė mažuosius klaipėdiečius studijos vadovas.
Naujokų registracija dar vyksta. Norintys gali registruotis [email protected].
Naujausi komentarai