Neįprastas šokio ir garso spektaklis-ekskursija „Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda tranzit Memel“ jau šiandien laukia klaipėdiečių. Jis ves po septynių senosios Klaipėdos bažnyčių vietas, keldamas klausimą, kas mes esame, kai pamirštame, ir kuo tampame, kai prisimename.
Tai naujas, netikėtas miesto erdvės ir istorijos išgyvenimas, kurio metu paaiškėja, kur stovėjo pirmosios septynios Klaipėdos miesto bažnyčios, kaip jos atrodė, kokie žmonės gyveno Turgaus gatvėje... Spektaklio-ekskursijos „Keliaujančios bažnyčios“ metu dalyviai per ausines girdi istorinio-meninio teksto, muzikos ir garso kompozicijas, stebi į miesto peizažą įsiterpiančias šiuolaikinio šokio interpretacijas įvairiose erdvėse, kartais patys atlieka tam tikrus judesius, ir tai jiems suteikia galimybę išgyventi bažnyčių ir žmonių istorijas asmeniškai bei praplėsti savąsias miesto suvokimo ribas. Ekskursijos dalyviai išgirs įvairiausių minčių, balsų bei garsų ir drauge keliaus, nešini bažnyčių medinėmis dalimis. Ar į juos žiūrės praeiviai? Turbūt. Bet jiems bus nesvarbu, nes jie panirs į garso, vaizdo ir informacijos srautą ir iš jo išnirs tik... nusiėmę ausines.
Šiandien, žvelgdami į Klaipėdos senamiesčio horizontą, bažnyčių bokštų neišvysime. Didingi orientyrai apie dvasinį senųjų Klaipėdos miestiečių gyvenimą dingę.
Ruošiant spektaklį-ekskursiją, naudotasi R.Bėkštos knyga „Gyvenimas Malkų gatvėje“, S.Dacho „Eilėraščiu apie Klaipėdą“, G.Juodytės „Klaipėdos akvarelių“ pirmąja dalimi, I.Lukšaitės parengta šaltinių publikacija „Klaipėdos miesto ir valsčiaus evangelikų liuteronų bažnyčių vizitacijų 1676-1685 dokumentai“, R.Nabažaitės straipsniu „Tyrimai Klaipėdos senųjų bažnyčių teritorijoje. Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 2013 metais“, J.Tatorio knyga „Senoji Klaipėda. Urbanistinė raida ir architektūra iki 1939 metų“, V.Žulkaus leidiniu „Viduramžių Klaipėda. Miestas ir pilis. Archeologija ir istorija“.
Projekto idėja, režisūra, judesys – choreografės Agnijos Šeiko, prodiuserė – Goda Giedraitytė, garsas – Kristijono Lučinsko, tekstas – Sondros Simanaitienės, istorinio konteksto konsultantė – archeologė Raimonda Nabažaitė, judesys, choreografija – Lauros Geraščenko, Dovilės Binkauskaitės, Aušros Krasauskaitės, Ingos Kuznecovos ir Dariaus Berulio. Dalyviai: šokio teatras „Padi Dapi fish“, A.Krasauskaitės baleto studija, L.Geraščenko šokio studija „Judesio erdvė“ ir „Žuveliukas“, I.Kuznecovos „Žuvies akies“ ir „Jazz up“ šiuolaikinio šokio studijos.
Spektakliai-ekskursijos birželio mėnesį vyks: 12 d. 17 ir 19 val., 20 d. 18 ir 20 val., 21 d. 20 val. Vėliau projektas bus rodomas festivalio „Šermukšnis“ programoje.
Trukmė – 75 min. Judėjimo trajektorija: iš Klaipėdos piliavietės į Teatro aikštę, Turgaus ir Tiltų gatvėmis iki Senojo turgaus. Bilieto kaina – 9 Eur (31,08 Lt). Vietų (ausinių) skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė rezervacija el. paštu: [email protected].
Naujausi komentarai