Daugiabučių namų bendrijos aktyviai prašo savivaldybės paramos įvairiems darbams.
„Bendrijos buvo labai aktyvios, ypač paskutinėmis dienomis, kai buvo galima teikti paraiškas gauti paramą“, – tvirtino Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis.
Pavasarinio etapo metu sulaukta keturių paraiškų, o rudeninio – jau apie 20.
Tačiau ne visų bendrijų pirmininkai pateikė reikiamus dokumentus gauti paramą.
„Kiek suspėjome, peržiūrėjome paraiškas ir paprašėme pateikti trūkstamus dokumentus“, – teigė vedėjas.
Pasak A.Gaižučio, dažniausiai bendrijos nepateikdavo investicinio projekto ir energetinio audito, kurie yra būtini norint gauti paramą, o tik dokumentus apie atliktus darbus.
Buvo atvejų, kai kompensacijų buvo prašoma už darbus, kurie nesusiję su paramos fondo nuostatomis. Jie nebuvo susiję su šilumos taupymu ar grėsmę keliančių konstrukcijų šalinimu.
„Jei nori gauti paramą, reikia laikytis nustatytos tvarkos ir pateikti visus reikiamus dokumentus, juk tai miesto biudžeto lėšos. Nėra taip, kad paimi pinigus iš maišo ir duodi“, – pabrėžė vedėjas.
A.Gaižučio teigimu, investicinis projektas ir energetinis auditas parodo, kad darbai buvo būtini, atlikti skaidriai. Anot jo, jei kažkas sugalvojo pakeisti laiptinės langus, neatlikę jokios ekspertizės, tai nereiškia, kad tai buvo būtina.
Pirmenybė gauti paramą teikiama bendrijoms, kurių namuose gyvena daugiau socialiai remtinų žmonių. Tačiau buvo būtina pateikti tai įrodančius dokumentus. Paraiškos bus vertinamos kelis mėnesius.
Daugiausia kreiptasi dėl bendrijų įsteigimo ir modernizavimo darbų kompensavimo. Parama suteikiama už jau atliktus darbus.
Šių metų bendrijų paramos fonde buvo 223 tūkst. litų. Pirmojo etapo metu bendrijoms išdalyta per 21 tūkst. litų – patenkintos trijų bendrijų paraiškos.
Kitiems metais vėl prašoma pinigų bendrijų paramos fondui. Tikimasi, kad vėl bus gauta tokia pati suma. Kiek bus skirta pinigų, paaiškės patvirtinus kitų metų miesto biudžetą.
Parama bendrijoms skiriama Daugiabučio namo bendro naudojimo objektų atnaujinimo, modernizavimo darbams – kompensuojama 30 proc. išlaidų, bet ne daugiau kaip 50 tūkst. litų. Daugiabučių namų investicinių projektų ir energetikos audito parengimui – kompensuojama 100 proc., bet ne daugiau kaip 3 tūkst. litų. Bendrijų steigimuisi – kompensuojama 100 proc. išlaidų, bet ne daugiau 3 tūkst. litų. Pastatų techninių defektų, kurie kelia grėsmę, pašalinimui, konstrukcijų stabilumui užtikrinti – kompensuojama 50 proc. išlaidų, bet ne daugiau kaip 10 tūkst. litų. |
---|
Naujausi komentarai