Planuojama, kad susitikimai vyks du kartus per mėnesį, nebent susidomėjusiųjų skaičius išaugs. Mokymai vyks pirmadieniais 17 val. „Kauno atžalyno“ padalinyje, o juos ves šio padalinio edukatorė Inga Valatkienė.
„Inga ne tik pati ves mokymus, bet ir pakvies žmones, kurie papasakos apie Švediją, ne tik apie kultūrą ar istorinius dalykus, bet ir apie pačią filologiją. Pati Inga Klaipėdos universitete yra baigusi lietuvių filologiją ir literatūrą, o šalia specializavosi ir švedų kalboje. Ji ir gyvenusi, ir dirbusi Švedijoje“, – pasakojo I. Kanto viešosios bibliotekos direktorė Renata Rudienė.
Susitikimai numatomi sausio 20 d., vasario 3 ir 17 d.
Pirmasis susitikimas vyko sausio 6-ąją, į jį atėjo trys žmonės. Visų jų tikslai, kodėl nusprendė mokytis šios kalbos, skirtingi.
„Viena gyvenusi Švedijoje, tad patinka pati šalis, kitas žmogus turi draugų, trečią šiaip domina Švedijos kultūra. Vyks švedų kalbos mokymosi pradmenys nuo elementarių dalykų – raidžių, žodžių, pirmojo susikalbėjimo nuvykus į Švediją. Be to, iš Klaipėdos keltas ten kelia, tad ir turistine prasme žmonės domisi Švedija“, – sakė R. Rudienė.
Vaikų ir jaunimo padalinyje neseniai vyko ir anglų kalbos mokymai, jie šiuo metu sustabdyti, kadangi juos vedanti savanorė iš Ispanijos yra išvykusi. Jai grįžus mokymai veikiausiai tęsis.
I. Kanto viešoji biblioteka taip pat turi planų dėl tam tikrų santykių su Švedija užmezgimo.
„Kaip Klaipėdos savivaldybė bendradarbiauja su Karlskronos miestu, taip ir mūsų „Kauno atžalyno“ biblioteka užmegs ryšius su viešąja Karlskronos biblioteka. Bet tai – planuose“, – teigė R. Rudienė.
Naujausi komentarai