Pereiti į pagrindinį turinį

Depolitizuos savivaldybių įmonių valdymą

2019-03-19 11:00

Klaipėdos savivaldybė skelbia trijų savivaldybės įmonių valdybos ir stebėtojų tarybos narių atrankas. Siekiama surasti nepriklausomus valdybos narius ir depolitizuoti kolegialius įmonių valdymo organus.

Kandidatai: Klaipėdos savivaldybė ieško kandidatų į savivaldybės įmonių valdybų ir stebėtojų tarybos narius. Kandidatai: Klaipėdos savivaldybė ieško kandidatų į savivaldybės įmonių valdybų ir stebėtojų tarybos narius.

Baigėsi kadencijos

Šiuo metu atranka vyksta į trijų įmonės "Klaipėdos autobusų parkas" valdybos narių pozicijas. Valdybos nario kadencija – ketveri metai.

Nepriklausomų valdybos narių ieškoma ir įmonei "Gatvių apšvietimas". Čia taip pat žvalgomasi trijų valdybos narių.

"Klaipėdos savivaldybė priėmė sprendimą įmonėje "Gatvių apšvietimas" stebėtojų tarybą naikinti, todėl liko tik valdyba. Naujovė ta, jog dabar yra trys valdybos nariai, o ateityje numatyti penki. Trys valdybos nariai bus nepriklausomi. Vienas valdybos narys turėtų būti iš savivaldybės, kitas – įmonės atstovas", – teigė "Gatvių apšvietimo" direktorius Dangeras Aleksandrovas.

Įmonėje "Klaipėdos vanduo" ieškoma keturių nepriklausomų valdybos narių. Taip pat skelbiama kandidatų atranka į nepriklausomus šios bendrovės stebėtojų tarybos narius.

Ieškoma vieno kandidato, turinčio kompetencijų, susijusių su finansais, kandidato, turinčio patirties strateginio planavimo ir valdymo sferoje, taip pat įgijusio žinių teisės srityje bei žmogaus, išmanančio įmonės veiklos sritį.

Politikus išstums

Nors politikai, manydami, kad tik jie geriausiai žino, kaip valdyti įmones, dažniausiai labai gerai apie save galvodavo.

"Klaipėdos savivaldybės administracija yra paskelbusi kandidatų paiešką per Valdymo koordinavimo centrą. Siekiant didinti valstybės valdomų įmonių veiklos skaidrumą, efektyvumą bei diegiant gero valdymo principus, į valstybės valdomų akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių kolegialius organus ir į valstybės įmonių valdybas renkami nepriklausomi nariai. Valstybės įmonės su šiuo klausimu jau susitvarkė, o savivaldybių įmonėse tai nebuvo skubama daryti. Laukiame Seimo nutarimo, kuriuo visos savivaldybių įmonių stebėtojų tarybos bus depolitizuotos, o tai reiškia, jog jokie politikai negalės dalyvauti stebėtojų tarybose", – situaciją paaiškino Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė.

Asta Velykienė/Vytauto Petriko nuotr.

Kolegialių valdymo organų nariams keliami aukšti reikalavimai – neturėti interesų konfliktų, skirti laiko ir įsigilinti į įmonės veiklos specifiką, prašoma valdybos, vadovo ar vadovybės lygio darbo patirtis.

"Taip pat atsiranda reikalavimas turėti specialių žinių ir išmanymo. Deja, ne visi jų turėdavo. Nors politikai, manydami, kad tik jie geriausiai žino, kaip valdyti įmones, dažniausiai labai gerai apie save galvodavo", – pažymėjo A.Velykienė.

Gaus algą

Kolegialių organų nariams yra mokamas atlygis, kurį nustato akcininkų susirinkimas.

Tiesa, rekomenduojama, kad valstybės valdomose bendrovėse valdybos ar stebėtojų tarybos nario atlygis neviršytų 1/4 bendrovės vadovui nustatyto viso atlygio, o valdybos pirmininko – 1/3 tokio atlygio dydžio.

Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatyme nustatyta, kad valdybos nariui išmokama suma per mėnesį negali būti didesnė kaip 1/5 įmonės vadovo vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio.

"Nedaug jie gaudavo, vieni – nuo 200, kiti – 600 eurų atlygį", – patikino A.Velykienė.

Pretendentai dokumentus turi pateikti iki kovo 20 d.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų