Svarbiausią gyvenimo šventę – vestuves – kartais apkartina netikėčiausi dalykai. Vienai klaipėdiečių porai sutuoktuves atšokti teko, nors tądien santuoka ir nebuvo užregistruota, nes jaunikis neturėjo dokumento. Vestuvių organizatoriams tenka tvarstyti ir nuotakų žaizdas, rūpintis ištaršytomis šukuosenomis ir suknelėmis.
Šventė – be ceremonijos
Aukso žiedus Klaipėdos civilinės metrikacijos ir registracijos skyriuje sumainyti nusprendusiai porai net nesisapnavo, kad viena svarbiausių jų gyvenimo dienų baigsis neįprastai.
Į šventę, kur buvo sukviesti svečiai, jie grįžo be santuokos liudijimo. Ceremonija neįvyko, nes jaunikis neturėjo asmens tapatybės dokumento. Vyras jį buvo palikęs pašte, kuris šeštadienį nedirbo.
Tad pasiimti dokumento jis negalėjo, kad ir kaip bandė. Nors vestuves pora atšventė, kaip planuota šeštadienį, ceremonija vyko po kelių dienų – trečiadienį.
Klaipėdos savivaldybės Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė pasakojo, kad tai ne pirmas toks atvejis jos praktikoje.
Tačiau dažniausiai jaunikis ar jaunoji dokumentus būna palikę namie. Tad nuvažiuoja, pasiima ir susituokia dar tą pačią dieną.
"Džiaugiamės, kad šiuo atveju viskas baigėsi gerai. Gerai, kad pašto darbuotojos nepametė dokumento, jo nereikėjo gaminti iš naujo. Tai būtų užtrukę daug laiko, ir porai būtų kilę daugiau problemų. Dabar jie sutuokti trečiadienį. Bus ką prisiminti", – teigė vedėja.
Geriau pamiršti žiedus
Pasak G.Misevičienės, pora prašė, kad būtų sutuokti ir be dokumentų, bet to padaryti negalima.
"Būsimus jaunavedžius, teikiant prašymus, įspėjame, kad galima namie žiedus palikti, bet asmens tapatybės dokumentų – ne. Be jų negalėsime sutuokti", – pabrėžė vedėja.
G.Misevičienė pasakojo, kad, susidarius tokioms situacijoms, porų prašoma ieškoti pozityvaus sprendimo. Šis atvejis nebuvo išimtis.
"Pora atvažiavo į rūmus, surengė fotosesiją. Susiorganizavo šventę, juk jiems tai šventinė diena. Tik santuokos registravimo diena bus kiek vėlesnė. Realiai nieko baisaus nenutiko. Tą minutę tik viskas atrodo juoda, bet reikia atrasti ir baltąją pusę", – teigė vedėja.
Vairuotojo pažymėjimas netinka
Anot G.Misevičienės, dėl dokumentų kyla ir kitų nesusipratimų. Pasitaiko atvejų, kai teikiant prašymus santuokai asmens tapatybės kortelė dar galioja, o vestuvių dieną jau nebegalios.
"Įspėjame, kad pasikeistų dokumentą. Tai labiau aktualu merginoms, kurios pasikeis pavardę ir turės keisti pasą ar asmens tapatybės kortelę. Joms tenka tai daryti du kartus. Tačiau nieko nepadarysi. Santuokos registravimo dieną dokumentas turi būti galiojantis", – pabrėžė vedėja.
Būna, kai pora bando įrodyti, kad tinka ir vairuotojo pažymėjimas.
Tačiau, G.Misevičienės teigimu, taisyklėse yra aiškiai nurodyta, koks dokumentas turi būti pateiktas registruojant santuoką. Tai pasas arba asmens tapatybės kortelė. Tad jokių interpretacijų negali būti.
Pasitaiko ir tokių atvejų, kai jaunieji vestuvių dieną neatvyksta, o apie tai niekas nepraneša.
"Nėra dažnai, bet pasitaiko. Aplinkybės būna įvairios. Tai yra mūsų darbas. Negali sudėlioti visko į stalčiukus. Nebūna taip, kad atsidarai, išsitrauki, o vėliau vėl padedi. Kažkas pakoreguoja planą. Žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Šis posakis labai tinka santuokų registravimui", – teigė vedėja.
Skriejo – 180 km/val. greičiu
Renginių vedėjui ir organizatoriui Remigijui Žiogui ne kartą teko glaistyti nelabai malonias ar net ekstremalias situacijas vestuvių metu.
Važiuojant į tokią šventę, jo komandos automobilyje yra ir vaistinėlė, ir pompa, ir automobilių padangos, kitos pagalbos priemonės.
"Esame pasiruošę visiems gyvenimo atvejams. Nežinai, kas gali nutikti. Juk jaunieji netampa šventaisiais, kuriems niekas nenutiks visą mėnesį ar šventės metu", – tvirtino klaipėdietis.
R.Žiogas prisiminė, kad prieš 8–9 metus, karjeros pradžioje, pačiam teko automobiliu lėkti 180 kilometrų per valandą greičiu nuo Klaipėdos santuokų rūmų iki Bandužių gatvės paimti jaunikio dokumentą. Pastarąjį jis buvo palikęs ant šaldytuvo. Ceremonija turėjo įvykti po 15 minučių.
"Tada pavyko. Spėjau. Dabar jauniesiems dar kartą iš vakaro paskambiname ir primename, kad pasiimtų dokumentus, nes be jų ceremonija neįvyks. Stengiamės, kad darbas būtų padarytas iki galo bet kokia kaina", – pabrėžė vedėjas.
Nuotaką išmetė ant žemės
R.Žiogas prisiminė ir dar vieną nepavydėtiną situaciją, į kurią pateko jaunoji. Fotografas, norėjęs padaryti įspūdingą nuotrauką, merginos paprašė atsistoti po viaduku.
Tuo metu pylė stiprus lietus. Pro šalį važiavo daug automobilių. Mašinos taip aptaškė nuotaką, kad jos ir suknelė, ir makiažas, ir šukuosena buvo visiškai sugadinti.
"Reikalų turėjome trims valandoms. Aš likau su svečiais, o komanda rūpinosi nuotaka. Buvo apie 16 val., o visi makiažai, šukuosenos nuotakoms daromos iki vidurdienio, nes ceremonijos daugiausia vyksta 12 ar 13 val. Tačiau nuotakai pavyko padėti. Ji buvo papuošta, sušukuota, padažyta iš naujo", – prisiminė vedėjas.
Vykstant į vestuves, R.Žiogas ne veltui į mašiną įsideda vaistinėlę. Situacijų, kai ją reikia panaudoti, tikrai pasitaiko. Praėjusiais metais jaunikis, nešdamas nuotaką per tiltą, ėmė lenktyniauti su pabroliais. Vyras savo gyvenimo moterį išmetė į viršų, bet nespėjo sugauti.
Nuotaka nukrito ant žemės. Jos suknelė liko purvina, o alkūnės buvo nubrozdintos.
Dar liūdnesnės pasekmės buvo vestuvėse Alytuje. Liudininkas išmetė liudininkę. Vyras susilaužė nykštį, o moteriai buvo sutrenkta galva. Teko kviesti greitosios pagalbos medikus.
"Iš ligoninės grįžusio liudininko ranka buvo sugipsuota, o liudininkės sutvarstyta galva. Šventės metu šią situaciją pateikėme su humoru – kad lankosi robotai policininkai", – pasakojo vedėjas.
Jaunikį išsivedė pareigūnai
R.Žiogas prisiminė, kad buvo sugedęs ir vienų jaunavedžių automobilis "Volga". Tuo metu jie stovėjo viduryje pievų. Per pusvalandį organizatoriai jiems surado naują automobilį.
Dauguma vestuvėse dalyvavusių asmenų taip pat prisimena ne vieną komišką ar nemalonią situaciją. Buvo atvejis, kai vieną vestuvininkų automobilių, bandant "pamandravoti" kelyje, sumėtė ir šis nuvažiavo į griovį. Jaunieji įvykio net nepastebėjo ir nuvažiavo toliau. Dalis palydos liko.
Pavojinga tradicija, sutikus jaunuosius, prašyti jaunikio kapoti malkas. Vienas taip jas stengėsi susmulkinti, kad net sužeidė sau pirštą.
Būna atvejų, kai vestuvių šventė pasibaigia kivirču ir vestuvinių žiedų mėtymu į kampus.
Vienų tuoktuvių metu prie santuokų rūmų jaunikio laukė policijos pareigūnai. Jis buvo įtariamas vagyste. Tačiau pareigūnai vaikino pasigailėjo ir palaukė kitos dienos. Tada išsivedė apklausai.
Sovietmečiu į vestuves buvo populiaru atvežti naminės degtinės. Vienos šventės metu pastarosios buvo atgabenta dideliame inde, o buteliai, į kuriuos ją reikėjo išpilstyti, pamiršti. Laimė, kad kai kurie svečiai turėjo savų gėrimų. Ruginukė buvo pilstoma šventės metu į ištuštintus butelius.
"Pūskite balionus"
Renginių vedėjas pabrėžė, kad vestuvių metu svarbiausia neakcentuoti nemalonaus įvykio, dėmesį sukoncentruoti į kitus dalykus.
"Čia kaip magai rodo kairę ranką, o veiksmas vyksta dešinėje. Greitai sukoncentruoji dėmesį į kitą situaciją, o nemalonūs įvykiai lieka antrame plane. Vedėjas imasi svečių, o koordinatoriai sprendžia problemas. Aišku, dešimt minučių tvyro tokia nemaloni nuotaika, bet greitai bandai nukreipti dėmesį į pramogas. Nėra nieko, ko neištaisytų šampanas", – žalingus įpročius ironizavo vedėjas.
Pasak R.Žiogo, svarbiausia, esant nemalonioms situacijoms, nepanikuoti. Nepradėti dejuoti: "Kaip čia išėjo? Ką dabar daryti? Šventė sugadinta. Vestuvės – nevykusios. Ar čia vyras, kad jaunąją išmetė?"
"Vedėjas situaciją išspręs tiek, kiek yra stiprus. Dėl to jaunieji ir samdo organizatorius, kad šie kaip kempinė sugertų stresą ir suvaldytų situaciją. Viskas yra sutvarkoma. Svarbiausia viską pateikti humoro forma, sakyti: "Tuoj viską sutvarkysime, o jūs balionus pūskite". Svarbiausia yra įtaiga", – pabrėžė vedėjas.
Naujausi komentarai