Pereiti į pagrindinį turinį

Kelionių verslas priklauso nuo ekonominės situacijos pasaulyje

2012-09-06 05:00
Kelionių verslas priklauso nuo ekonominės situacijos pasaulyje
Kelionių verslas priklauso nuo ekonominės situacijos pasaulyje / Giedriaus Gusto nuotr.

Keliavimo įpročius vėl keičia įvykiai pasaulyje, kurie nuo mūsų nepriklauso. Bendrovės „Krantas Travel“ vadovas teigia, kad tai – nieko naujo, nes turizmo ir kelionių verslas glaudžiai susijęs su tos vietos, į kurią keliaujama, klimatine ir ekonomine padėtimi.

Jautri sritis

Turizmo verslas visais laikais buvo jautri sritis, kuri greitai reaguoja į įvykius pasaulio valstybėse.

„Krantas Travel“ vadovas Putinas Bielskis tikina, kad didesnių nepatogumų dėl Pietų Europos šalyse kilusios skolų krizės kol kas nepajuto.

„Į Ispaniją, Graikiją turistai, kaip vyko, taip ir vyksta, tai išlieka pačios populiariausios kryptys. Šios valstybės susiduria su skolų krize, bet kurortai veikia ir viešbučiai priiminėja turistus“, – patvirtino P.Bielskis.

Turistai vyksta į Graikiją, Turkiją, Ispaniją užsakomaisiais skrydžiais, įsigiję sudarytus kelionių paketus, kuriuos paruošia Lietuvoje dirbantys turo operatoriai. Ten yra kontraktai, susitarimai, todėl keliautojai nesklandumų nepatiria, ir skundų dėl to nėra sulaukta.

Yra žmonių, kurie renkasi ekstremalias keliones į karštuosius pasaulio taškus. Tokių klientų „Krantas Travel“ teigia neturintis. Yra rekomendaciniai sąrašai, į kurias valstybes vykti nesiūloma, tai – Irakas, Iranas, Sirija.

„Labai retais atvejais kas nors ten važiuoja, neatsimenu, kad kas nors pastaruoju metu būtų ten važiavę per mūsų kompaniją“, – tikino P.Bielskis.

Koreguos ekonominė situacija

Pasaulio įvykiai bendrovės „Krantas Travel“ veiklos krypčių šiemet nekoregavo, nes kompanijos veikla susijusi su kelionėmis jūra, keltais, kruiziniais laivais.

„Kokios permainos artimiausiu metu laukia šiame versle, priklausys nuo ekonominės situacijos pasaulyje. Tai – svarbiausias dalykas“, – mano verslininkas.

Neaišku, kaip skolų krizės banga atsiris iki mūsų šalies, kiek mažės eksporto apimtys, įvertinus tai, kad mūsų ūkis auga iš eksporto, o tai skatina ir vidinį vartojimą.

„Jei tas vidinis vartojimas šalyje stipriai kris, tai pajus ir kelionių agentūros. Nes žmonės vėl ims stipriai taupyti. Ir atsisakys kelionių“, – tvirtino P.Bielskis.

Pirmosios bangos smūgiai

Per pirmąją krizės bangą 2007–2009 m. kelionių agentūros irgi pajuto ekonominį sukrėtimą.

„Poilsio kelionės krito daugiau, verslo – šiek tiek mažiau. Smukimas buvo 20–30 proc. Mes keitėme savo veiklą, todėl išvengėme to nesmagumo“, – pasakojo P.Bielskis.

Teigiama, kad labiausiai sumažėjo poilsinių kelionių poreikis, įmonių išvykos ir iškylos. Bendrovės, kurios anksčiau mėgdavo organizuoti savo darbuotojams išvykas į užsienį, jų gerokai sumažino.

Kelionių agentūroms didesnį poveikį esą labiau turi ekonominiai dalykai nei kariniai konfliktai, nes į kariaujančias šalis paprastai ir anksčiau mažai kas važiuodavo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų