Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos autobusų stočiai 15 metų: akivaizdūs ir nematomi pokyčiai

2024-10-01 05:00
DMN inf.

Ar dar kas pamena, kaip atrodė senoji Klaipėdos autobusų stotis? Tipinė baltų silikatinių plytų sovietmečio pabaisa, taip ir nepabaigta statyti (turėjo būti tuneliu sujungta su geležinkelio stotimi), ji buvo nugriauta 2009 metais. O senosios vietoje per pusmetį iškilo dabartinė, moderni, jauki, komfortiška, viena pirmųjų nepriklausomoje Lietuvoje. Dabar tai – vienas iš municipalinės UAB „Klaipėdos paslaugos“ padalinių.

Žvelgiant atgal tenka pripažinti: prieš 15–20 metų keleivinis transportas išgyveno auksinius laikus. Iš Klaipėdos reguliariai kursuodavo tarptautinių reisų autobusai į Vokietiją, Taliną, Rygą, Karaliaučių. Be persėdimų tarpmiestiniu autobusu buvo galima nuvykti į atokiausius Lietuvos kampelius. Tačiau, kai gerėjant gyvenimui asmeninis automobilis tapo ne prabanga, autobusais važiuojančių keleivių ėmė sparčiai mažėti. O po kelis metus užsitęsusio kovido karantino sumažėjo ne tik keliaujančiųjų autobusais, bet praretėjo ir vežėjų gretos, išnyko dešimtmečiais gyvavę reisai į Lietuvos miestelius. Visgi, ir šiandien Klaipėdos autobusų stotis išlieka itin svarbiu miesto bei viso regiono keleivinio transporto infrastruktūros objektu.

Partnerio nuotr.

Pabandykite atspėti, kiek autobusų čia apsilanko per metus? Vien pernai iš Klaipėdos autobusų stoties į tarpmiestinius ir priemiestinius reisus išvyko 48 120 mažųjų ir didžiųjų autobusų, po 130–134 reisus kasdien! Jais iškeliavo maždaug 817 000 keleivių, į uostamiestį atvyko apie 400 000 žmonių.

Todėl neatsitiktinai sakoma, kad autobusų stotis – miesto vizitinė kortelė. Čia apsilanko keliskart daugiau žmonių, nei gyvena Klaipėdos mieste.

Partnerio nuotr.

Beje, tik maždaug trečdalis pastato patalpų, kuriose veikia stoties valdytojos – UAB „Klaipėdos paslaugos“ – padaliniai, skirti keleivių aptarnavimui ir siuntų autobusais tarnybai. Didžiąją pastato dalį valdo privataus verslo atstovai, nuomojantys patalpas prekybos centrui, parduotuvėms, kavinei, kirpyklai, vaistinei, pramogų organizatoriams. Jų paslaugomis naudojasi ir keleiviai, ir miesto gyventojai.

Partnerio nuotr.

Kalbant apie kelionių organizavimo kokybę, per naujosios stoties gyvavimo laikotarpį ji taip pat smarkiai pakito. Anksčiau prie informacijos ar bilietų kasos darbuotojų langelių nusidriekdavo interesantų eilės. Dabar tokių keleivių – vos vienas kitas. Kasininkes pakeitė laukimo salėje stovintis elektroninis bilietų savitarnos automatas, o daugiausia bilietų įsigyjama internetu. Visa informacija apie atvykstančius ir išvykstančius autobusus, jų maršrutus skelbiama naujose švieslentėse.

Partnerio nuotr.

Stoties salė, kur keleiviai laukia savo autobuso reiso, tapo galerija. Čia viena po kitos keičiamos meno kūrinių ekspozicijos, vyksta susitikimai su jų autoriais, netgi skamba gyvos muzikos koncertai.

Turbūt nedaugelis keliaujančių atkreipė dėmesį į Klaipėdos autobusų stoties teritorijoje pernai pastatytas elektros įkrovos stoteles. Dabar tai jokia naujovė. Nes elektriniai autobusai, apie kuriuos prieš 15 metų statant stotį net nebuvo galvojama, jau važinėja Klaipėdos gatvėmis. UAB „Klaipėdos paslaugos“ ir jų partneriai į ekologiškam transportui būtiną infrastruktūrą turėjo investuoti solidžias lėšas, nutiesti tinklus, pastatyti galingą elektros pastotę.

Partnerio nuotr.

„Nedrįsčiau prognozuoti, kaip mūsų autobusų stotis pasikeis ir kokias funkcijas vykdys dar po dešimties ar penkiolikos metų. Bet žvelgiant į netolimą praeitį akivaizdu, kad ji jau davė impulsą progresui, prisitaikė prie transporto evoliucijos ir į gerąją pusę pakeitė šios miesto dalies veidą. Nebejoju, kad ši tendencija tęsis ir mes kartu su kolegomis bei miesto bendruomene šį gimtojo miesto kampelį paversime dar jaukesniu“, – sakė Vaidas Ramanauskas, UAB „Klaipėdos paslaugos“ generalinis direktorius.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų