319 tūkst. eurų skolų
Savivaldybės biudžetinių įstaigų paslaugų gavėjų skolos už teikiamas ugdymo, maitinimo, socialines, sveikatos paslaugas 2024 m. sausio 1 d. sudarė 318,9 tūkst. eurų.
Neformaliojo vaikų švietimo įstaigos susigrąžino 5,7 tūkst. eurų skolų, pripažino beviltiškomis bei nurašė 2,2 tūkst. eurų paslaugų gavėjų skolų.
Pradelstos skolos 2021 metais sudarė 116,8 tūkst. eurų. Fiksuoti 4 450 skolininkų.
2022 metais skaičiuota, kad tokių skolų yra 119,1 tūkst. eurų sumai. Suskaičiuoti 4 489 skolininkai.
2023 metais tokių skolų buvo 122,5 tūkst. eurų, suskaičiuoti 4 506 skolininkai.
Jolanta Skrabulienė. Vytauto Petriko nuotr.
Nemoka dešimtmečiais
Pagrindinę skolų dalį sudaro skolos, nuo kurių įtraukimo į apskaitą yra praėję treji metai ir daugiau.
Klaipėdos savivaldybės Biudžetinių įstaigų centralizuotos apskaitos skyriaus vedėja Eglė Zykė pripažino, kad kai kurios skolos tęsiasi net dešimt ar penkiolika metų.
Skaičiuojama, kad beviltiškomis skolomis vidutiniškai galima pripažinti 38 proc. visų skolų.
Parengus naująją tvarką, lengvėtų beviltiškų skolų nurašymo procesas.
„Bus reglamentuojamas visų savivaldybei pavaldžių įstaigų skolų nurašymo procesas. Taip pat bus reglamentuoti įstaigų veiksmai siekiant susigrąžinti skolas. Šis tvarkos aprašas reglamentuos ne tik fizinių, bet ir juridinių asmenų skolas. Jei skola neviršija arba yra lygi 30 eurų ir jei išieškojimo išlaidos būtų didesnės už pačią skolą, tokioms skoloms nebus būtinas procesinis dokumentas“, – aiškino E. Zykė.
Lengviau atsikvėps.
Skolingi po 11 eurų
Parengus naująją tvarką, bus sudaryta speciali komisija, kuri ne tik analizuos visas skolas, bet ir atsakingų asmenų veiksmus.
Skolas turės teisę nurašyti biudžetinės įstaigos vadovas, gavęs tokios komisijos išvadas.
Vidutinis vienos skolos dydis – 10,82 euro.
Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetinių įstaigų teikiamų kitų paslaugų, turto pardavimo, turto nuomos ir patalpų nuomininkų įsiskolinimas už trečiųjų asmenų suteiktas komunalines paslaugas 2024 m. sausio 1 d. sudarė 212,3 tūkst. eurų.
Iš jų pradelstos skolos 2021 metais sudarė 33,3 tūkst. eurų (42 skolininkai), 2022 metais – 34,2 tūkst. eurų, fiksuoti 49 skolininkai, 2023 metais – 41,6 tūkst. eurų, fiksuoti 55 skolininkai.
Skolos, kurios turėtų būti išieškomos iš skolininkų arba gali būti pripažįstamos beviltiškomis dėl skolininkų likvidavimo ar bankroto, sudaro vidutiniškai 20 proc. visų skolų.
„Lengviau atsikvėps“, – į tvarkos pakeitimus sureagavo Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Jolanta Skrabulienė.
„Nebuvo tokio teisės akto. Iš esmės yra tik vienas teisės aktas, kuris liečia pelno siekiančius subjektus. Kiekviena savivaldybė tvirtinasi savo tvarkos aprašą“, – paaiškino E. Zykė.
Naujausi komentarai