Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos teismai užrakino duris

2020-03-18 16:00

Nuo pirmadienio dėl karantino Klaipėdos teismų durys užrakintos. Visa informacija – lape ant durų. Nepaisant naujų gyvenimo ir darbo sąlygų, terminai apskųsti sprendimus ir įvykdyti kitas būtinas teisines manipuliacijas neatidedami.

Pandemija: į teismą atėjusius interesantus pasitinka uždarytos durys, ant kurių pakabinti skelbimai su informacija. Pandemija: į teismą atėjusius interesantus pasitinka uždarytos durys, ant kurių pakabinti skelbimai su informacija.

Naujos, visiškai netikėtos darbo sąlygos teismuose ir prokuratūroje – visi, kas gali, dirba iš namų. Interesantai į pastatus neįleidžiami, bendrauti raginama internetu arba siunčiant laiškus paštu.

Klaipėdos apylinkės Klaipėdos rūmų teismo pirmininkas Svajūnas Bliudsukis pasakojo, kad su bendradarbiais svarstė, gal reikėtų prie teismo pakabinti dėžutę, į kurią interesantai galėtų įmesti siunčiamus dokumentus.

Pageidaujantiems atostogų jos suteikiamos, bet to daryti neraginame.

Tačiau tai minčiai nepritarta jau vien todėl, kad priimdami dokumentus teismo darbuotojai turi tai patvirtinti.

Kai kurios bylos teisme vis dėlto nagrinėjamos, tačiau organizuodamas posėdį teisėjas įspėja posėdžio sekretorę arba teismo komendantę, kad atvykę asmenys nustatytu laiku būtų įleisti ir išleisti iš pastato.

"Terminai niekur nedingsta. Jeigu karantino metu sueis koks nors terminas ir žmogus nebus padavęs skundo, paskui jis turės galimybę prašyti atnaujinti terminą. Tačiau kol kas nemanau, kad karantino laikas "išsimes" ir apskundimo laikas automatiškai prasitęs. Kaip tai padaryti laiku, pranešta skelbime, pakabintame ant teismo durų, be to, ši informacija skelbiama ir internete", – paaiškino teismo pirmininkas.

Svajūnas Bliudsukis / Redakcijos archyvo nuotr.

Teismo darbuotojai, galintys dirbti nuotoliniu būdu, liko namie. Teismo raštinė ir kancleris dirba pagal grafiką.

Nors jau sukurta saugi dokumentų dalijimosi platforma, Teismų administracija sprendžia kol kas dar neišspręstą klausimą dėl galimybės darbuotojams suteikti nuotolines prieigas prie teismų informacinės sistemos.

Iš užsienio grįžę arba turėję kontaktų su grįžusiaisiais teisėjai negali dirbti namuose ir yra priversti imti nedarbingumo lapelį.

"Šiandien nepajutome, kad kas nors belstų į teismo duris ir ieškotų būdų patekti į vidų. Žmonės, kurių laukiame neatidėliotinose bylose, pasitinkami. Pastate yra teismo raštinės darbuotojai, komendantė, sekretorės. Pageidaujantiems atostogų jos suteikiamos, bet to daryti neraginame. Kas gali, dirba nuotoliniu būdu, kas turi vaikų, ima nedarbingumo lapelius. Ryte buvo visi, kiek turėjo būti, visi klausinėja, kokių priemonių imsimės, kaip dirbsime. Viską deriname su Teismų administracija", – pirmadienį pasakojo S.Bliudsukis.

Panašiai dirba ir prokurorai. Tiesa, nemaža jų dalis neturi nešiojamų darbo kompiuterių, todėl yra priversti ateiti į darbą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų