Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos karo laivas su sąjungininkais rengėsi budėjimui NATO junginyje

2014-05-09 09:44
DMN inf.
Lietuvos karo laivas su sąjungininkais rengėsi budėjimui NATO junginyje
Lietuvos karo laivas su sąjungininkais rengėsi budėjimui NATO junginyje / KJP nuotr.

Gegužės 5–8 dienomis Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laivas N42 „Jotvingis“ Baltijos jūroje vykdė bendrus mokymus su NATO nuolatinės parengties priešmininės kovos jūroje grupės (SNMCMG1) laivais. Mokymuose laivo N42 „Jotvingis” įgula rengėsi 2014 m. antrąjį pusmetį vykdyti šio NATO junginio laivo-vadavietės funkcijas ir budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose.

Lietuvos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vykusių mokymų metu laivai treniravosi atlikti bendrus veiksmus, taip pat buvo vertinamas laivo N42 „Jotvingis“ pasirengimas perimti NATO laivų junginio vadovavimą. Tai yra įprastinės laivo ir jo įgulos patikrinimo procedūros, vykdomos skiriant laivus į NATO junginius.

Belgijos ir Nyderlandų mobilioji priešmininės kovos laivų vertinimo ir rengimo jūrinėms operacijoms ekspertų grupė patikros metu vertino laivo ir jo įgulos pasirengimą vykdyti karines operacijas NATO junginio sudėtyje.

Taip pat buvo tikrinama laivo techninė būklė, vertinamos įgulos teorinės ir praktinės laivo valdymo žinios, pasirengimas kovai už laivo gyvybingumą, ryšio ir kitos procedūros.

Nuo 2014 m. antrojo pusmečio Lietuvos karinių jūrų pajėgų laive N42 „Jotvingis“ įsikurs priešmininių laivų SNMCMG1 jungtinis tarptautinis štabas. Jame tarnaus septyni Lietuvos kariai, sudarysiantys junginio štabo pagrindą, ir trys kariai iš Estijos, Latvijos ir Turkijos. NATO junginiui vadovaus Lietuvos KJP karininkas komandoras Giedrius Premeneckas. 

Numatoma, kad grupės sudėtyje bus 8 kariniai laivai iš Belgijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Nyderlandų ir Vokietijos.

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės (SNMCMG1) uždaviniai – užtikrinti nuolatinį NATO priešmininės kovos pajėgumą, galintį veikti taikos, krizės ar  ginkluoto konflikto metu.

Šio NATO jūrinio junginio uždaviniams atlikti, priešmininius ir aprūpinimo laivus vienerių metų ar pusmečio tarnybai kiekvienais metais skiria NATO jūrinės valstybės. Lietuva, įstojusi į NATO, SNMCMG1 junginio sudėtyje pradėjo dalyvauti nuo 2006 metų, šiam junginiui skyrusi KJP priešmininės kovos laivą M51 „Kuršis“.
 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra