Penktadienį specialistų grupė apžiūrėjo neseniai klaipėdiečio aptikto, kaip spėjama, mamuto kaulo radavietę.
E.Balsio menų gimnazijos dailės mokytojas Aurimas Anusas seniai išnykusio gyvūno šlaunikaulio fragmentą tikino radęs visiškai atsitiktinai.
Ne kartą pajūryje savo dirbiniams ieškodamas tinkamų medžiagų vyras anksčiau nerinko kaulų ar dantų liekanų.
„Šis radinys aptiktas Olando Kepurės atodangoje. Gaila, kad ši vieta jau užvirtusi, nors jūros vandens nebuvo skalaujama“, – aiškino Kultūros paveldo departamento inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas.
Klaipėdos universiteto buvęs rektorius Vladas Žulkus, kiti archeologai tikisi aptikti ir daugiau radinių šioje vietoje bei apžiūrėti ją ateityje atidžiau.
Spėjama, kad maždaug 30 cm ilgio ir 15 cm pločio mamuto šlaunikauliui gali būti 20–30 tūkst. metų.
„Tiksli data paaiškės, kai nusiųsime radinio mėginį į Helsinkį, kur atliekami tokie tyrimai“, – tikino L.Kavaliauskas.
Lietuvoje panašūs radiniai yra užfiksuoti dviejose vietose.
„Viena Marijampolės gyventoja yra radusi nedidelį kaulo fragmentą. Dar vieno aptikto danties amžius po tyrimų buvo datuotas 27,7 tūkst. metų. Tad mes turime ir daugiau panašių radinių. Spėjama, kad į pajūrį mamuto kaulai gali būti atnešti slenkančių ledynų. Gal net ir iš Švedijos. Juk visi mūsų rieduliai yra atstumti iš Skandinavijos“, – aiškino L.Kavaliauskas.
Specialistai nesibaimina, kad reto eksponato radavietė sudomins juoduosius archeologus, nes šlaitas jau užvirtęs.
„Pasirodo, ir Kęstutis Demereckas yra aptikęs kažkokio priešistorinio ryklio dantį. Visi šie radiniai būtų įdomūs paleontologams. Šis kaulas bus eksponuojamas Pajūrio regioninio parko direkcijos informaciniame centre. Jei žmonės rastų daugiau tokių radinių, jie galėtų būti čia eksponuojami“, – sakė L.Kavaliauskas.
Naujausi komentarai