Anot olimpiados organizatorių, šiuo renginiu siekiama ugdyti jaunimo supratimą apie ekologiją, tvarumą, žmogaus ir gamtos darnaus santykio svarbą.
„Organizuojame BioMokslų olimpiadą norėdami skatinti moksleivius atrasti gyvybės mokslų paslaptis ir suprasti jų svarbą šiandienos pasaulyje. Skatinamas atsakingas ir aplinką tausojantis moksleivių požiūris bei gyvenimo būdas. Tikimės, kad dalyvavimas olimpiadoje moksleivius įkvėpė kurti pasaulį, kuriame susilieja žinios, vertybės ir inovacijos“, – kalbėjo STEAM centro vadovė Aelita Bredelytė.
Kol moksleiviai sprendė užduotis, mokytojai turėjo galimybę dalyvauti Klaipėdos universiteto IT vadovo, STEAM centro metodininko Vyčio Radvilos seminare apie dirbtinio intelekto pritaikymą pamokose.
Prizines vietas užėmusiems dalyviams įteikti STEAM centro pagaminti prizai – simbolinės smegenys su įkomponuotomis knygomis, kurių spalvos ir jų išdėstymas atitinka šviesos spektrą bei serotonino, laimės hormono, molekulės struktūrą.
Tai – dovana, simbolizuojanti ne tik žinias, bet ir kūrybiškumą.
„Tai ilgai kurtas, apgalvotas, su meile pagamintas trofėjus, kuris simbolizuoja smalsumą ir gebėjimą mąstyti plačiau. Prizo idėja primena, kad mokslas nėra vien tik teorija ir formulės“, – pabrėžė STEAM centro laborantas Tomas Daukšas.
5–6 klasių kategorijoje 1-ąją vietą užėmė Aironas Utočkinas iš Klaipėdos, o 7–8 klasių kategorijoje nugalėtoja tapo Urtė Petraškaitė iš Alytaus.
Naujausi komentarai