Valdininkų planuotas vieno pavojingo uostamiesčio šuns paėmimo laikinai globai ar net konfiskacijos scenarijus pakrypo netikėta linkme. Augintinis liks pas šeimininkus, nes paaiškėjo, kad keturkojis nepriklauso pavojingų šunų veislių grupei.
Davė laiko susitvarkyti
Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Vilius Valys priminė, kad praėjusį mėnesį iš Šilutės plente esančio daugiabučio namo gyventojų buvo gautas skundas esą pavojingą keturkojį turintys žmonės girtauja ir nesirūpina gyvūnu.
Reido metu bute iš tiesų buvo rastas šuo, kuris nebuvo paskiepytas, o jo šeimininkai neturėjo leidimo laikyti augintinį. Tąkart teigta, kad augintinis yra amerikiečių Stafordšyro terjeras, o ši veislė priskirtina pavojingoms.
Tada Klaipėdos savivaldybėje sudaryta speciali komisija nusprendė, jog dėl pažeidimų pavojingas šuo turi būti paimtas laikinai globai. Šuns šeimininkei buvo skirta 300 litų bauda nekonfiskuojant gyvūno.
"Keturkojo savininkei pasiūlėme su šunimi atsisveikinti savo noru ir suteikėme laiko pasitaisyti", – kalbėjo poskyrio vadovas.
Liks su šeimininkais
Anot jo, vėliau ekspertė, priklausanti sudarytai specialiai savivaldybės komisijai, sprendžiančiai pavojingų keturkojų laikymo namuose klausimus, nustatė, jog Šilutės plento daugiabučio namo bute laikomas augintinis iš tikrųjų yra bokserio ir biglio mišrūnas.
"Vakar moteris atnešė išvadą, jog šuo nėra pavojingas. Ekspertė pirmame svarstyme nedalyvavo. Tik po to apžiūrėjusi šunį konstatavo faktą, kad jis nėra veislinis. Ir šuns dokumentuose jau įrašyta, jog jis yra mišrūnas. Be to, augintinį šeimininkė jau paskiepijo", – kalbėjo pašnekovas.
Moteris kaltę pripažįsta ir sutiko sumokėti baudą, tačiau paprašė, kad dėl sunkios finansinės padėties pinigus galėtų atiduoti ne iš karto.
"Kai paaiškėjo, kad keturkojis nepriklauso pavojingų veislių grupei, jo paėmimas laikinai globai neteko prasmės. Be to, moteris pažadėjo savo šunimi rūpintis atidžiau. Savininkė sakė, kad beveik aštuonerių metų šuo yra ligotas ir, tikėtina, gyvena paskutinius mėnesius", – teigė V.Valys.
Skundžiasi lojimu
Pasak jo, pastaruoju metu buvo gauti ir keli kiti gyventojų skundai, jog kaimynams trukdo aplinkinių šunų lojimas.
"Šuns prigimtis yra loti. Tačiau jei skundžiasi net keli kaimynai, jog triukšmas labai didelis ir nesiliauja naktį, reaguojame į pranešimus. O jei matome, kad padėtis tikrai rimta, šuo sukelia nepatogumų ir drumsčia ramybę – keturkojų savininkams taikome poveikio priemones", – tvirtino V.Valys.
Jo teigimu, pasitaiko ir priešingų situacijų, kai kaimynai tokiais būdais – skųsdami vieni kitus – sprendžia asmeninius konfliktus, o augintinis būna visiškai nekaltas.
Naujausi komentarai