Klaipėdoje, Rusijos Federacijos generaliniame konsulate, pristatyta žurnalisto Rimanto Greičiaus knyga „Tarnavo vaikinai pasienyje“.
Šeštadienį Klaipėdoje Rusijos Federacijos generalinio konsulato darbuotojai bei karo veteranai paminėjo Atminties ir gedulo dieną. Birželio 22-oji nuo 1996 metų Rusijoje minima kaip atmintina data, nes 1941 metais šią dieną prasidėjo Fašistinės Vokietijos ir Sovietų Sąjungos karas, dar vadinamas Didžiuoju Tėvynės karu.
Šeštadienio vidurdienį būrys veteranų, Generalinio konsulato darbuotojų, visuomeninių organizacijų atstovai aplankė tarybinių karių memorialą ir padėjo gėlių.
Po to konsulato patalpose vyko R.Greičiaus knygos pristatymas. Joje rašoma apie 105-osios pasienio rinktinės, pirmąją karo dieną Lietuvoje susikovusios su Vokietijos kariauna.
Autorius papasakojo, kodėl ėmėsi turimo, kuris truko ne vieną dešimtmetį. Žurnalistui pavyko ne tik sužinoti čia tarnavusių pasieniečių likimus, bet ir praėjus daugeliui metų po karo likusius gyvus sukviesti į susitikimą. R.Greičiui pavyko surengti tris tokius susitikimus.
Pirmą kartą mažutė knygutė tuo pačiu pavadinimu „Tarnavo vaikinai pasienyje“ išleista 1976 metais.
Po daugelio metų rėmėjų padedamas autorius į solidų dvikalbį, lietuvių ir rusų kalbomis išleistą, leidinį sudėjo gerokai papildytą faktais be nuotraukomis medžiagą.
Pristatymo metu skambėjo klaipėdiečių sukurtos dainos bei eilės.
Po dvi valandas užtrukusio renginio Rusijos Federacijos generalinis konsulas Vladimiras Malyginas pakvietė susirinkusiuosius į furšetą.
Naujausi komentarai