Pereiti į pagrindinį turinį

"Sodros" sankcijos žlugdo žmonių gyvenimą (papildyta)

2010-11-16 05:01
Nesismulkina: kaip išsireikalauti pinigų iš skolininkų, "Sodros" specialistai nesuka galvos – jie smogia skaudžiausiai – areštuoja visas skolingų mokesčių mokėtojų sąskaitas, o...
Nesismulkina: kaip išsireikalauti pinigų iš skolininkų, "Sodros" specialistai nesuka galvos – jie smogia skaudžiausiai – areštuoja visas skolingų mokesčių mokėtojų sąskaitas, o... / Vytauto Petriko nuotr.

Socialine žmonių gerove pasirūpinti turinti "Sodra" virto jų skriaudėja. Ši institucija kas mėnesį tūkstančiams klaipėdiečių suvaržo teises naudotis savo pinigais areštuodama jų sąskaitas.

Liko skolingas tūkstančius

Prieš kelias dienas uostamiestyje gyvenantis Vytautas, pasinaudodamas savo banko kortele, nutarė išsigryninti pinigų. Tačiau to padaryti jam nepavyko.

Kai vyriškis pradėjo domėtis kodėl taip yra, sužinojo, jog naudotis turimais pinigais negali – "Sodra" areštavo jo sąskaitas.

Maža to, Vytautas tikino, jog be pinigų dabar turėsiantis pragyventi kelis mėnesius – pasinaudojęs internetinės bankininkystės paslauga, jis pamatė, jog sąskaitoje "puikuojasi" minusinis balansas.

"Pasitikrinęs sąskaitą pamačiau, kad yra -2,2 tūkst. litų balansas. Tai reiškia, kad vos tik gavęs pinigų iškart jų neteksiu – "Sodra" iš sąskaitos nusirašys. Vadinasi, neturėdamas nė cento turėsiu išgyventi kelis mėnesius, nes skola šiai įstaigai viršija kelis tūkstančius litų. Nors sąskaitoje turėjau kelis šimtus, netekau ir jų – "Sodra" iš mano sąskaitos jau nurašė", – nevilties apimtas apie užklupusius rūpesčius pasakojo Vytautas.

Niekas paaiškinti negali

Kodėl susidarė beveik 2,2 tūkst. litų skola, klaipėdietis taip pat teigė nesuprantąs. Šiais metais darbo jis neturėjo keturis mėnesius. Tuo metu jis nebuvo įsiregistravęs ir Darbo biržoje.

"Žinojau, kad jei nesi oficialus bedarbis, valstybei kas mėnesį privalai mokėti po 72 litus privalomojo sveikatos draudimo mokesčio. Tad "Sodrai" turėčiau sumokėti 288 litus, o ne aštuoniskart didesnę sumą", – apskaičiavo Vytautas.

Jis tikino, kad iki pat šiol niekaip negali išsiaiškinti, už ką susidarė tokia skola – "Sodros" specialistai jam atsakyti į šį klausimą nesiteikia siuntinėdami vis pas kitus šios institucijos darbuotojus.

"Kažkoks absurdas, nė vienas jų nieko konkrečiai negali paaiškinti. Kam ši įstaiga turi tiek darbuotojų?" – stebėjosi Vytautas.

Valdemaras Anužis, "Sodros" Klaipėdos skyriaus vadovas:

Skolingų žmonių yra daugybė, tad išsiuntinėti kiekvienam jų raštiškus priminimus apie skolas neįmanoma. Kiek tiksliai klaipėdiečių yra mums skoloje, tiksliai įvardyti negaliu, tačiau jų tikrai nemažai. Kai keičiasi įstatymai, visada skolininkų padaugėja, nes žmonėms galbūt trūksta informacijos apie jų mokestines prievoles. Tačiau tai nuo mokesčių neatleidžia, jie visada turi domėtis ir žinoti, kiek ir kokius mokesčius jie turi susimokėti. Šiuo metu situacija stabilizavosi, skolininkų "Sodrai" nedaugėja, tačiau jų ir nemažėja. Tai, kad jie laikinai negali pasinaudoti savo pinigais, tiesiog vadinama mokestiniu pervedimu. Tai reiškia, kad žmogaus sąskaitoje atsiradus bet kokiai pinigų sumai ji už skolą bus nurašyta į mūsiškę. Tokio termino, kaip "areštas" įstatyme nėra. Areštuoti sąskaitų mes neturime teisės. Bet juk pensininkams negalime ir pasakyti: "Palaukite, kol skolininkai atsiskaitys, tada ir pervesime jums pensijas". Tad imamės tų sankcijų. Tačiau tikrai neturime tikslo palikti žmogų visiškai be pajamų. Kiekvienas gali į mus kreiptis ir pasinaudoti savo teisėmis. Visas situacijas išsprendžiame individualiai – skolas įmanoma grąžinti dalimis.

Po kelių dienų Vytautas sužinojo, jog ši skola veikiausiai susidarė dėl prieš kelis metus naktimis seimūnų svarstytų "naktinių įstatymų".

Kadaise vyriškis buvo įregistravęs įmonę, ir nors  ji jau seniai nevykdo jokios veiklos, jam priskaičiuota daugybė įvairių mokesčių, dėl to ir susidarė tokia milžiniška skola.

Jei Vytautas kreipsis į Valstybinę mokesčių inspekciją, kuri patvirtins, jog per skolos susidarymo periodą jis nevykdė jokios veiklos, tuomet skola jam bus sumažinta.

Daugiau skaitykite antradienio dienraštyje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų