Pereiti į pagrindinį turinį

Vairuotojų draudimas – kova dėl pinigų

2010-01-13 05:00
Švytuoklė: draudimo tarpininkas G.Rukuiža mano, jog iki gegužės, kol visos draudimo kompanijos suderins savo serverius, draudikai naudosis palankia situacija nuplėšti iš kliento kuo daugiau.
Švytuoklė: draudimo tarpininkas G.Rukuiža mano, jog iki gegužės, kol visos draudimo kompanijos suderins savo serverius, draudikai naudosis palankia situacija nuplėšti iš kliento kuo daugiau. / N.Jankausko nuotr.

Vairuotojai nuo šių metų drausdami automobilius šiurpsta išvydę kelis kartus didesnes civilinės atsakomybės draudimo įmokas.

Brangimo esą nepajus

Nors draudimo kompanijos teigia, kad civilinės atsakomybės draudimas pabrango dėl išaugusios draudimo sumos žalai atlyginti, tačiau paanalizavus situaciją galima įtarti, kad draudimas turėtų ne brangti, o pigti.

„Praėjusių metų gruodžio 11 d. įsigaliojo nauja Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo tvarka. Pagal ją penkis kartus išaugo draudimo sumos dėl eismo įvykio metu padarytos žalos asmeniui ir jo sveikatai, turtui ir išmokos už patirtą neturtinę žalą“, – tikino PZU draudimo kompanijos atstovė spaudai Jovita Aukštuolytė.

Pasak jos, draudimo sumos dėl žalos asmeniui ir jo sveikatai pagal naująją tvarką padidėjo nuo 1,72 mln. iki 8,62 mln. Lt, už automobilio padarytą žalą turtui išaugo nuo 345 tūkst. iki 1,72 mln. Lt, už neturtinę žalą padidėjo nuo 3,45 tūkst. iki 8,62 tūkst. litų. Nauja tvarka taikoma automatiškai visoms galiojančioms privalomojo vairuotojų draudimo sutartims.

„Kaip matote, draudimo sumos artėja prie europinio lygio, o įmokos liko lietuviškos. Vidutiniškai rinkoje jos padidės nebent 5 proc. Drausmingi ir patyrę vairuotojai to tikrai nepajaus, o kitiems įmokos gali išaugti maždaug penktadaliu“, – tikino J.Aukštuolytė.

Sistemoje – vairuotojo istorija

Klaipėdietis Mindaugas tikino nustėręs iš savo draudimo agento išgirdęs, kiek jam kainuos automobilio draudimas.

„Draudimo agentas perspėjo, kad mano automobiliui pabrango draudimas. Nuo kelių šimtų įmoka metams esą šoktelėjo iki beveik pusės tūkstančio litų. Tai didžiuliai pinigai. Nors įvykių neturėjau, tačiau agentas aiškino, kad mikroautobuso draudimas gerokai pabrango“, – dienraščiui pasakojo vyras.

Draudimo tarpininkas Gintaras Rukuiža tvirtino, jog civilinės atsakomybės draudimas daugeliui vairuotojų turėtų ne brangti, o mažėti.

„Nuo gruodžio 1-osios draudimo kompanijų duomenų bazė yra sujungta su Motorinio biuro duomenų baze. Taip yra ir užsienyje. Nuo šiol kompanijos mato visą draudėjo istoriją – kiek jis automobilių turėjo, kokius autoįvykius patyrė. Nauda tokia, kad matomi visi pliusai ir visi minusai. Sakyčiau, jog tai naudinga tvarkingiems vairuotojams. Nesvarbu, ar didelė mašina, ar jos galingumas mažesnis, tačiau aš matau, kad beveik 70 proc. besidraudžiančiųjų įmokos turėjo atpigti“, – pastebėjo G.Rukuiža.

Kainų niekas nereguliuoja

Draudimo tarpininkas galėjo tik spėti, dėl kokios priežasties daliai gyventojų užkliuvo brangstančios draudimo įmokos.

„Iki tol žmonės skųsdavosi, kad nusipirkus naują automobilį visa vairuotojo gera istorija pradingdavo. Pavyzdžiui, įsigijęs naują mašiną, aš prarasdavau visas iki tol surinktas nuolaidas už šešis be įvykių praleistus metus. Būdavo atvejų, kai žmonės, priešingai, stengdavosi net pakeisti techninį pasą, kad pasinaikintų prasta vairuotojo istorija. Sumokėjęs 40 Lt, žmogus drausdavosi lyg naujai gimęs“, – kalbėjo G.Rukuiža.

Specialistas pastebėjo, jog draudimo kompanijos gali gudrauti atsiradus naujai sistemai.

„Atėjo žmogus, kuriam draudimo įmoka metams buvo 400 Lt. Pasižiūrėjęs kelių bendrovių sistemas, aš matau, kad viena kompanija šį vairuotoją puikiausiai draudžia už 270 Lt. Štai ir pavyzdys. Iki gegužės mėnesio draudimo kompanijos privalo sustyguoti savo serverius, iki tol jos gali tuo naudotis. Juk kiekvienas nori gyventi, o kas nedraudžiama, tas galima. Todėl kompanijos pasiskaičiuoja, už kiek jos turi parduoti produktą, kad išgyventų“, – pastebėjo G.Rukuiža.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų