Gudragalviai siunčia labai į tikrą protokolą panašų „dokumentą“.
Jei žmogus nebus itin atidus, greičiausiai pagalvos, kad tikrai kažkur nežymiai viršijo greitį.
Policijos pareigūnai ragina atidžiai perskaityti kiekvieną siunčiamą dokumentą.
Pirmiausia į akis krenta gramatinės klaidos, kurių sukčiai nesugeba ištaisyti.
Sukčių siuntinėjamame „protokole“ parašyta, kad 15 erų baudą siūloma sumokėti iki rugsėjo 13 d.
Tikrame administracinio nusižengimo protokole visuomet nurodomi keli dėmenys: koks nusižengimas buvo padarytas, kada tai užfiksuota ir kokioje vietoje.
Skaitant sukčių atsiųstą „protokolą“, nors ir gali būti nurodyta vieta, verta atidžiai susimąstyti, ar žmogus tikrai galėjo kitame Lietuvos krašte padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimą.
Suklastotame protokole minima, kad greičio viršijimas užfiksuotas mobiliuoju greičio matuokliu, nurodoma, kiek vairuotojas esą viršijo leistiną greitį.
Tačiau kokį automobilį žmogus vairavo, neparašyta. O tai ir yra vienas pagrindinių dalykų, leidžiančių įtarti, kad protokolas suklastotas.
Tačiau galutinai vairuotojas turėtų įsitikinti, kad prieš save mato sukčių sukurptą „dokumentą“, jei jame yra nuoroda, kurią paspaudus esą galima sumokėti baudą.
Policija primena, kad administracinio nusižengimo protokole yra pateiktos tik banko sąskaitos, į kurias piliečiai gali padaryti pavedimus, mokėdami paskirtą baudą.
Visais atvejais nurodomas tik vienas gavėjas – Valstybinė mokesčių inspekcija.
Policijos pareigūnai pataria ir kituose šaltiniuose pasitikrinti informaciją apie paskirtas nuobaudas, pavyzdžiui, VMI.
Informatikos ir ryšių departamento tinklalapyje veikia Administracinių nusižengimų registras gyventojams, kur galima rasti visą informaciją apie administracinius nusižengimus.
Naujausi komentarai