Pereiti į pagrindinį turinį

Istorinis tiltas – niekam nebereikalingas

Istorinis     tiltas        –    niekam      nebereikalingas
Istorinis tiltas – niekam nebereikalingas / foto banko (BFL) nuotr.

Klaipėdoje pastačius naują pėsčiųjų tiltą per geležinkelį, senasis – nors ir pripažintas istorine vertybe – 4 metus rūdija po atviru dangumi. Tiltą vis žadėjusi pasiimti Šilutės valdžia dabar nusprendė, kad jo nebereikia. Artėjant Klaipėdos geležinkelio stoties rekonstrukcijai, geležinkelininkams toliau saugoti tiltą tampa sudėtinga, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Šiam pėsčiųjų tiltui per geležinkelį – apie 100 metų. Vokiečiai jį pastatė Šilutės geležinkelio stotyje XIX–XX amžių sandūroje. Prieš Antrąjį pasaulinį karą jis buvo pervežtas į Klaipėdą. Kultūros vertybe paskelbtas tik 2008-aisiais, jau pradėjus naujo pėsčiųjų tilto statybų parengiamuosius darbus. Dėl to tilto savininkas – „Lietuvos geležinkeliai“ – jo nebegalėjo supjaustyti į metalo laužą kaip buvo planavę.

Saugomoje aikštelėje, tačiau po atviru dangumi tiltas rūdija jau beveik 4 metus. Visą tą laiką susigrąžinti jį žadėjo Šilutės valdžia. Geležinkelininkai jau buvo sutikę vertybę ten nuvežti už savo pinigus, tačiau pamario politikai prieš keletą dienų nutarė, kad jiems tilto nebereikia – esą tai būtų per sunki našta ir taip skylėtam savivaldybės biudžetui.

„Manytume, nuo 2 mln. ir daugiau – būtų tokia sąmatą. Yra projektavimo darbai, atstatymo darbai, pastatymo darbai. Manom, kad šiuo metu tiltui tikrai nėra didelio poreikio Šilutėje ir tai nebūtų funkcionalu“, – sakė Šilutės rajono merė Daiva Žebelienė.

„Lietuvos geležinkelių“ atstovas sako, kad tiltas, jau prieš jį išardant, buvo pripažintas avariniu, neatitinka šiuolaikinių saugumo reikalavimų, sunkiai pritaikomas neįgaliesiems, todėl naudoti jo pagal paskirtį neketinama. O taip saugoti toliau tampa sudėtinga.

„Saugojimas mums papildomų lėšų kaip nekainavo, nes teritorija yra saugoma. Tiek, kad nepatogu. Nepatogumų kyla, nes yra numatoma Klaipėdos stoties rekonstrukcija ir tai užima plotą – o mums reikės medžiagas sandėliuoti“, – teigia Klaipėdos geležinkelių infrastruktūros direktorius Julius Mikšys.

Rekonstrukciją pradėti numatoma 2014-aisiais. Uostamiesčio paveldosaugininkai sako ieškosią kam įsiūlyti 100-metį tiltą. Tačiau primena, kad pagal įstatymus prievolė rūpintis kultūros vertybe gula ant savininkų pečių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų