Tai BNS patvirtino Panevėžio apygardos prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė.
Įtarimai dėl piktnaudžiavimo buvo pareikšti šešiems asmenims, tarp jų – buvusiam IAE vadovui Dariui Janulevičiui, buvusiam generaliniam direktoriui Osvaldui Čiukšiui bei buvusiam komercijos skyriaus vadovui Laurui Pusliui. Dviem pastariesiems taip pat pateikti įtarimai ir dėl neteisėto disponavimo radioaktyviomis medžiagomis.
Buvęs diplomatas ir Pramonininkų konfederacijos generalinis direktorius O. Čiukšys jėgainei vadovo nuo 2010 metų kovo iki 2011 metų balandžio.
Byla teismą pasiekė dar 2018 metais.
Dabar paskelbtas nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė yra sakiusi, tyrimas buvo ne tik didelės apimties, bet ir itin sudėtingas – tirta aukščiausio lygio IAE vadovų bei verslininkų grupės galbūt korupcinė nusikalstama veika strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčioje įmonėje.
Naujausi komentarai