Baigiama restauruoti viena gražiausių Lietuvoje – medinė Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčia. Unikalios formos šventovė garsėja ne tik šventosios Onos atlaidais, bet ir reta sienine tapyba pastato išorėje.
Šakių rajono Griškabūdžio Kristaus atsimainymo bažnyčia - vienintelė išlikusi klasicistinė medinė daugiakampė bažnyčia Lietuvoje.
Iš kitų tokios paskirties statinių ją išskiria unikali struktūra – aštuonkampė centrinė dalis, koplyčios, prieangio ir presbiterijos priestatai.
Paveldosaugininkai sako, kad įdomi ne vien architektūra, bet ir inžineriniai sprendimai. Todėl restauruojant avarinės būklės stogą konstruktoriams teko pasitelkti išmonę ir galingą techniką.
„Pagrindinė mūsų užduotis buvo sutvarkyti stogą, nes jis deformavosi kartu su sijomis. Prieš dešimt metų buvo atlikti kai kurie stogo tvirtinimo darbai“, – pasakojo projekto konstruktorius Jakovas Mendelevičius.
Sutvirtinus stogo konstrukcijas jis uždengtas skarda. Restauruoti tašytų rąstų sienojai, suirę - pakeisti. Rekonstruoti langai, metaliniais kalvių darbo apkaustais sutvirtintos išorinės lauko durys. Iš viso darbai kainavo beveik 800 tūkstančių litų. Lėšų skyrė Kultūros paveldo departamentas.
XVIII amžiaus pabaigoje statytus maldos namus projektavo karmelitas Juozapas Vasiliauskas. Jo sumanymui įgyvendinti pinigų skyrė tuometis Jurbarko seniūnas Ignas Potockis. Pasak XIX amžiuje bažnyčią aprašiusio kunigo Bonaventūro Butkevičiaus, unikalų statinį sukūrė Antano Tyzenhauzo įsteigtose amatų mokyklose mokęsi dailidės. Iki šiol bažnyčioje išlikę daug meno kūrinių: sieninės tapybos, altorėlių, paveikslų, skulptūrų.
Naujausi komentarai