Lietuvoje kuriamas M. K. Čiurlioniui skirtas kultūrinis maršrutas Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvoje kuriamas M. K. Čiurlioniui skirtas kultūrinis maršrutas

2017-12-24 06:54
BNS inf.

Lietuvoje ketinama sukurti nacionalinį kultūrinį-turistinį maršrutą, skirtą žymiausiam Lietuvos kompozitoriui ir dailininkui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui.

Lietuvoje kuriamas M. K. Čiurlioniui skirtas kultūrinis maršrutas
Lietuvoje kuriamas M. K. Čiurlioniui skirtas kultūrinis maršrutas / Evaldo Virkečio nuotr.

Kelias eis per vietoves, susijusias su kompozitoriaus ir dailininko gyvenimu ir kūryba – Varėną, Druskininkus, Plungę, Rietavą, Palangą, Kauną ir Vilnių.

„M.K. Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos kelio projektas įprasmins vieno žymiausio Lietuvos menininko, palikusio svarbų pėdsaką ne tik Lietuvos, bet ir Europos meno istorijoje, atmintį“, – sakė maršrutą rengiančios darbo grupės vadovė kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.

Į nacionalinį M. K. Čiurlionio projektą bus įtraukti ir jau ilgus metus organizuojami renginiai – tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“, fortepijoninės muzikos festivalis Druskininkų M. K. Čiurlionio memorialiniuose namuose, Tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas bei tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis Palangoje.

Iki 2025-ųjų, kai bus minimos M. K. Čiurlionio 150-osios gimimo metines, planuojama į nacionalinio maršrutą įtraukti Lenkiją, Vokietiją, Rusiją, kitas su kompozitoriumi susijusias šalis.

Lietuva sieks, kad šiam projektui būtų suteikta Europos Tarybos sertifikuoto kultūros kelio nominacija.

M. K. Čiurlionis (1875 – 1911) laikomas žymiausiu Lietuvos dailininku ir kompozitoriumi. Tarp žinomiausių jo muzikinių darbų – simfoninės poemos „Miške“ ir „Jūra“. Iš dailės darbų populiariausi: „Pasaka. Karaliai“, „Rex“, Piramidžių ir Žvaigždžių sonatos. Jis iš viso sukūrė apie 350 įvairių muzikos kūrinių ir apie 300 dailės, grafikos darbų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra