Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniuje pristatoma lietuvių dailės klasiko A.Galdiko kūryba

2011-11-14 18:11
Vilniuje pristatoma lietuvių dailės klasiko A.Galdiko kūryba
Vilniuje pristatoma lietuvių dailės klasiko A.Galdiko kūryba / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Vilniuje, galerijoje „Kuntskamera“, šią savaitę pristatoma lietuvių dailės klasiku vadinamo dailininko Adomo Galdiko kūryba.

Antradienį atidaromoje parodoje pristatomas 61 darbas iš įvairiausių menininko kūrybos laikotarpių, pranešė Meno rinkos agentūra.

A.Galdikas – vienas novatoriškiausių Lietuvos dailės autorių, Kauno meno mokykloje išugdęs ne vieną pasekėją. Jis buvo grupuotės „Ars“ narys, vienas iš pirmųjų Kauno meno mokyklos kūrėjų ir profesionalių dailininkų.

1893 metais gimęs tapytojas, grafikas ir scenografas 1917-aisiais baigė A.Štiglico techninio piešimo mokyklą Peterburge. Vėliau dėstė „Saulės“ mokytojų seminarijoje ir gimnazijoje Kaune, Kauno meno mokykloje, Kauno taikomosios ir dekoratyvinės dailės institute.

Trečiajame dešimtmetyje tobulinosi Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje. 1944–1947 metais gyveno Vokietijoje, dėstė Dailės ir amatų mokykloje Freiburge. 1947-aisiais persikėlė į Paryžių, po to - į Niujorką.

Dailininkas kūrė pano Lietuvos paviljonams tarptautinėse parodose Niujorke ir Paryžiuje, kur jo triptikas „Lietuva“ Paryžiaus pasaulinėje parodoje įvertintas Didžiuoju prizu. Jis apipavidalino daugiau kaip 15 Valstybės teatro spektaklių, sukūrė ofortų, linoraižinių, knygų iliustracijų, plakatų, piešinių, lietuviškų pinigų projektų.

Anot pranešimo, A.Galdiko kūryboje galima rasti įvairiausių stilistikų pėdsakų ir ieškojimų – jis daug keliavo, buvo atviras įvairiausioms įtakoms, smalsus ir novatoriškas.

„Ankstyvuose darbuose ryški liaudies meno, tautodailės įtaka, kuri jungiama su simbolizmu, pasakiškais motyvais. Vėliau atsiranda konstruktyvizmo, art deco įtakos. Peizažuose dažnai jaučiama ekspresionizmo įtaka. Tarpiniu Freiburgo ir Paryžiaus laikotarpiais A.Galdikas daugiausiai dirbo peizažo srityje, o vėliau, gyvenant JAV, pasuko abstrakcionizmo link“, - teigiama pranešime.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų