Prezidentas atskleidė, kaip jaučiasi vadinamas „aukštu ir gražiu“ Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidentas atskleidė, kaip jaučiasi vadinamas „aukštu ir gražiu“

2025-02-18 13:30

Netrukus pasirodys prezidento Gitano Nausėdos knyga „Iš arti“. Lietuvos vadovas pasakoja apie sudėtingus santykius su konservatoriais, kurie neva jam ruošė „žarijų duobę“ ir kad vienas teisingiausių G. Nausėdos sprendimų buvo neiti į rinkimus su šios partijos vėliava. Taip pat pasakoja apie santykius su buvusiu premjeru Sauliumi Skverneliu, kad jis „jausmų žmogus“ ir ant G. Nausėdos buvo supykęs dėl keliuko istorijos. Knygoje G. Nausėda pasakoja ir kad tuomet dar būsimą žmoną, „rudaakę Dianą“, mergino būdamas gerokai įraudęs po kelių taurelių. G. Nausėda atskleidžia, kaip jaučiasi vadinamas „aukštu ir gražiu“.

Prezidentas atskleidė, kaip jaučiasi vadinamas „aukštu ir gražiu“
Prezidentas atskleidė, kaip jaučiasi vadinamas „aukštu ir gražiu“ / J. Elinsko / ELTOS nuotr.

Skambant muzikai ir sveikinimams, jis jautė didelį dėkingumą Dianai.

„Ji buvo tokia žavi – su laisvai krentančia tamsių plaukų sruoga, ryškiu raudonu kostiumėliu. Tvenkėsi graudulys“, – taip pirmąją pergalę prezidentas prisiminė knygoje „Prezidentas Gitanas Nausėda: iš arti“.

G. Nausėda į rinkimus ėjo kaip nepriklausomas kandidatas, nors konservatoriai kvietė būti jų kandidatu. Pasak G. Nausėdos, iš tiesų tai buvo „žarijų duobė“. Konservatoriai būtų patikinę, kad jų protežė Ingrida Šimonytė neina, o tada paskutinę minutę ji būtų paskelbusi, kad vis dėlto eina. Tada konservatoriai būtų pasirinkę I. Šimonytę ir taip jo kandidatūrą sudeginę.

„Būčiau patekęs į gudriai paspęstus spąstus ir sumaltas konservatorių intrigų girnose“, – knygoje pasakojo G. Nausėda.

G. Skaraitienės / BNS nuotr.

Prezidentas pasakoja ir apie sudėtingus santykius su konservatorių valdžia: rašo, kad Gabrielius Landsbergis iškart atėjo iškėlęs kovos vėliavą, buvo ieškoma priekabių. Pasakoja, kaip konservatoriai siekė, kad Europos Vadovų Taryba jis dalintųsi su premjere I. Šimonyte.

„Tąkart supratau, kad tai – kertinis momentas. Jeigu susvyruosiu, valdančioji koalicija pervažiuos volu ir tai tęsis iki pat kadencijos pabaigos. Pralaimėti neturėjau teisės. Ir nepralaimėjau“, – teigė prezidentas.

Anot G. Nausėdos, su „valstiečių“ vyriausybe dirbti buvo paprasčiau – mažiau arogancijos, santykiai su Ramūnu Karbauskiu ir Sauliumi Skverneliu buvo „civilizuoti“.

„Bet S. Skvernelis – jausmų žmogus. Gali greitai užpykti, kaip nutiko dėl to išasfaltuoto keliuko link jo namų. Aš jam išdėsčiau savo kritišką požiūrį į tą premjero „keliuko istoriją“, netrukus tai pakartojau viešai. Užpyko, nesirodė kurį laiką, bet apsiramino, ir mes toliau susitikinėjome“, – teigė prezidentas.

Prezidentas pasakoja ir apie savo klaidas: rašo, kad stoti į komunistų partiją jį paragino dėstytojai.

„Tu jaunas, perspektyvus, norėsi siekti mokslinės karjeros, rašyti disertaciją... Kitaip profesoriumi niekad netapsi. Mąstyk, svarstyk“, – tokius raginimus girdėjau“, – knygoje dėstė prezidentas.

Taip pat pasakoja ir apie tai, kodėl taip ir nepersikėlė gyventi į Turniškes.

„Gyventi nors ir gražiame, bet uždarame rezervate nesinorėjo, neįkvėpė ir pastato vidus. Baldai – skirtingų spalvų, sunešti, sudėlioti, matyt, iš įvairių vietų. Lyg padarytas euroremontas su Rolando Pakso laikų kolonomis. Kičas – kitaip nepavadinsi“, – pažymėjo jis.

Ne kartą Nausėda piktinosi, jo nuomone, nepagrįsta kritika. Pavyzdžiui, dėl berniukų.

„Berniukai visada pribėga, paduoda ranką, nori nusifotografuoti, nesidrovi klausti. Nes juos „užkabina“ mūsų mašinų kortežas, švyturėliai, augaloti apsaugos vyrai“, – knygoje pasakojo prezidentas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Bet yra ir jam patinkančių istorijų bei epitetų.

„Man netrukdo tas apibūdinimas „aukštas ir gražus“. Juk geriau nei „mažas ir bjaurus“? Tikra tiesa, ūgis Prezidentui nėra esminis kriterijus. Na, nebent fotografijose būdamas aukštesnis geriau mataisi. Tik tiek... Na, čia skonio reikalas. Bet žmonai lyg ir atrodau ne Kvazimodas“, – pasakojo G. Nausėda.

Atskiras skyrius – rudaakei, vardu Diana. Pirmosios šalies poros pažintis gana juokinga ir pačiam prezidentui. Jiedu susipažino per pusseserės vestuves Klaipėdoje. G. Nausėda būsimą žmoną mergino įkaušęs. 

„Ji, aišku, į mane nežiūri, turi savo pabrolį. Aš iš tos nevilties, kad mano perspektyvos gana nykios, ėmiau lenkti taurelę po taurelės. Tėvukas, sėdėjęs priešais kitoje stalo pusėje, išplėtęs akis tik žiūri – kas čia man darosi? Prasidėjo šokiai, aš jau drąsus, gerokai įraudęs, savo porą palikęs, nubėgu tos rudaakės kviesti. Nesu toks visai be ceremonijų, bet tąkart įžūliai elgiausi“, – sakė prezidentas.

Jeigu taip kaime būtų buvusios vestuvės, veikiausiai būtų kilusios muštynės – svarsto šalies vadovas.

„Šokam, kalbinu paną, bandau labai protingas pasirodyti. „Tu kur gyveni?“ – „Čia, gretimame name.“ – „Kuriame aukšte?“ – „Trečiame.“ Apsukam ratą, ir aš vėl tęsiu protingą pokalbį. „Tu kur gyveni?“, – knygoje pasakojo G. Nausėda.

Knyga „Prezidentas Gitanas Nausėda: iš arti“ bus išleista per Vilniaus knygų mugę. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
aber jone

Aukštas ir šveplas.
1
0
Pan oček

Aukštas,Dianai gražus,bet trenktas šlapiu skuduru.
11
0
skaitytojas

Aukstas - grazus ??bet minta pensininku krauju ir prakaitu ,,,bet is kom partijos dar ne istojo , akyvaizdu ?? laukia ruskiu ir LT pardavimo ,,o gal jau mes niekam nezinant esam isparceliuoti ,, nu kitaip LT negaletu skolintis ,,kai tuo tarpu pati galetu skolinti ...???
7
0
Visi komentarai (4)