„Galbūt naujos finansų ministrės norai yra geri, kiekvienais metais prieš pateikiant biudžetą dažnai kalbama, kad jis bus subalansuotas ir mes kaip politikai dažnai norime, kad mūsų finansai būtų stabilūs. Bet ar iš tiesų tai pavyks padaryti, drįstu labai abejoti, nes mes turime atsižvelgti ir į Lietuvos žmonių socialinę padėtį ir negalime jų palikti, nedidinant socialinių išmokų, pensijų ar atlyginimų“, - trečiadienį interviu Žinių radijui sakė L.Graužinienė.
Ji pabrėžė, kad socialinės atskirties mažinimas turi išlikti prioritetu.
„Ne vieną kartą yra pažymėta, kad socialinė atskirtis pas mus Lietuvoje yra labai didelė ir mes turime į tai atsižvelgti, iškeldami kaip prioritetą“, - tvirtino L.Graužinienė.
Ji taip pat teigė, kad biudžeto subalansuoti nepavyks, nes reikia didinti lėšas krašto apsaugai.
„Dar reikia prisiminti, kad yra politinių partijų susitarimas ir prezidentė ne kartą minėjo, kad krašto apsaugai turi būti didinamas finansavimas. Tai yra papildomos lėšos, kurios savaime neatsiranda ir manau, kad biudžetas turbūt išliks deficitiniu, tik jis išliks tuose rėmuose, kuriuos numato įstatymai, fiskalinės drausmės įstatymas“, - tikino Seimo pirmininkė.
Pirmadienį po susitikimo su Darbo frakcija R.Budbergytė pareiškė, kad sieks 2017 metais turėti subalansuotą šalies biudžetą.
Vyriausybės stabilumo programoje, kuri buvo patvirtina balandžio mėnesio pabaigoje, yra numatyta, kad kitąmet bus pasiektas subalansuotas biudžetas, o 2018 ir 2019 metais laukiama atitinkamai 0,8 proc. ir 0,9 proc. biudžeto perviršio.
Patvirtintos 2016 metų valstybės biudžeto pajamos (be ES lėšų) sudaro 5,945 mlrd. eurų, su ES lėšomis – 8,046 mlrd. eurų. Planuojamos šių metų valstybės biudžeto išlaidos - 8,686 mlrd. eurų, deficitas - 640 mln. eurų.
Naujausi komentarai