Valdančiųjų Socialdemokratų frakcija antradienį nepriėmė sprendimo dėl Broniaus Bradausko atstatydinimo iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko posto, jo sūnui laimėjus konkursą į Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovus. Pats politikas kartoja neketinantis trauktis, o frakcijos vadovė Irena Šiaulienė sako, kad B.Bradauskas galbūt vadovaus kitam komitetui.
„Gali būti ir toks variantas“, - antradienį Seime sakė I.Šiaulienė, žurnalistų paklausta, ar gali būti pasiūlyta B.Bradauskui vadovauti kitam parlamentiniam komitetui.
I.Šiaulienė teigė, kad tai tikriausiai nebus Aplinkos apsaugos komitetas, kuriam B.Bradauskas jau yra vadovavęs.
„Yra ir kiti variantai“, - teigė ji, pabrėždama, kad B.Bradausko pasitraukimas iš BFK pirmininkų būtų kaip nuobauda.
„Nėra už ką bausti žmogaus“, - teigė I.Šiaulienė, priminusi, kad B.Bradauskas kelias kadencijas į Seimą yra išrenkamas vienmandatėje apygardoje.
Premjeras Algirdas Butkevičius pakartojo, kad B.Bradauskas turėtų trauktis, „kad nekiltų spekuliacijų“.
„Teisiškai jis galėtų būti šitose pareigose, bet aš manau, yra tam tikra politinė etika, kultūra ir kad nekiltų įvairiausių spekuliacijų, būtų solidu ir gražu, kad jis aiškiai padarytų pareiškimą, kai jo sūnus bus patvirtintas“, - po socialdemokratų frakcijos posėdžio sakė A.Butkevičius.
Pasak jo, frakcijos posėdyje nebuvo tartasi, kokiam kitam komitetui galėtų vadovauti B.Bradauskas.
I.Šiaulienės teigimu, antradienį vyko frakcijos narių pasitarimas dėl B.Bradausko galimybės toliau eiti BFK komiteto pirmininko pareigas, o sprendimas galėtų būti priimtas ketvirtadienį. Pasak jos, posėdyje išryškėjo dvi pozicijos dėl B.Bradausko.
„Buvo išreikštos dvi pozicijos - ir palaikanti, ir tai, kad B.Bradauskas pats turi priimti sprendimą. Galutinio sprendimo nėra. Bet jis bus tinkamas. Ir socialdemokratai puikiai suvokia ir privačių, ir viešųjų interesų derinimą ir į tai žiūri taip pat atsakingai“, - teigė I.Šiaulienė.
Pasak jos, frakcijoje būta siūlymų dėl susidariusios situacijos kreiptis į parlamentinę Etikos ir procedūrų komisiją.
B.Bradauskas žurnalistams Seime antradienį sakė, jog dėl likimo poste spręs, kai jo sūnus pradės eiti pareigas, o sprendimų „gali būti įvairūs variantai“.
„Nėra jokio sprendimo priimta, kadangi sūnus mano dar nepaskirtas. Jau girdžiu, kad sūnus dirbo KGB nuo 1965 metų, kai tik gimė, ir pradėjo dirbti KGB, matot, kokių dar ištrauks teorijų, ir aš negarantuotas, ar bus sūnus paskirtas, nes kažkam labai nenaudinga, kad sūnus laimėjo konkursą, kad su šešėliu pradėjo kovot, kai laikinai dirbo. Apie pusę milijardo iš šešėlio gavo biudžetas papildomai lėšų, čia ne mano postas, čia kur kas gilesni dalykai“, - kalbėjo B.Bradauskas.
Jis taip pat tvirtino frakcijoj turintis „labai didelį palaikymą“.
„Kai bus paskirtas, tada ir spręsim, frakcijoj palaikymą gavau labai didelį, o galutinio sprendimo nepriėmėm, galbūt galimi įvairūs variantai. Aš to posto nesilaikau įsikandęs, svarbu, kad darbai, kurie pradėti, būtų užbaigti“, - sakė socialdemokratas.
A.Butkevičius anksčiau yra sakęs, jog tikisi, kad su B.Bradausku sutars dėl pasitraukimo iš komiteto pirmininko pareigų. Jis teigė nežinantis, ar formaliai B.Bradausko atveju kyla interesų konfliktas, tačiau tikino, jog reikia greičiau išspręsti klausimą, kad naujasis VMI vadovas - Dainoras Bradauskas - galėtų dirbti be papildomų sunkumų.
Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius yra paprašęs B.Bradauską atšaukti iš komiteto pirmininko posto, nes jis neišvengiamai patirs interesų konfliktą, nes komitetas prižiūri VMI veiklą.
49-erių ekonomistas D.Bradauskas VMI viršininko pareigas pradės eiti, kai finansų ministras pasirašys įsakymą dėl jo paskyrimo.
Naujausi komentarai