Britų euroskeptikai sukritikavo parlamento pirmininko Johno Bercow (Džono Berkau) pasisakymą Lietuvoje, kad Jungtinė Karalystė neišstos iš Europos Sąjungos (ES), net jei bus surengtas referendumas.
„Bercow turėtų būti nešališkas Bendruomenių rūmų pirmininkas, o ne ES propagandos skleidėjas. Dabar, jam pademonstravus ES palankų požiūrį, sunku tikėtis, kad jis sąžiningai duos pasisakyti euroskeptikams parlamento debatuose“, - sakė Timas Akeris (Timas Eikeris) iš „Get Britain Out“ (Ištraukime Britaniją) kampanijos.
„Bercow turėtų ginti parlamentą, jis turėtų palaikyti parlamento suverenitetą, o ne nuolatinį įgaliojimų pasisavinimą ES“, - teigė jis. Aktyvistą cituoja „Daily Express“ laikraščio interneto svetainė.
J.Bercow prieštaringai įvertinus žodžius pasakė šią savaitę per vizitą Lietuvoje.
„Mano nuomone, idėja, kad mes išžygiuosime pro išėjimą, yra labai mažai tikėtina“, - kalbėdamas su studentais Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute sakė J. Bercow.
„Mes liksime viduje, ginčysimės, bus nesutarimų, bus kompromisų, bet mes būsime ES dalimi“, - kalbėjo politikas.
Jo teigimu, nepaisant euroskeptiškų nuomonių, surengus galimą referendumą, dauguma žmonių pasirinktų „verčiau būti viduje nei išorėje“.
Vėliau interviu BNS jis teigė asmeniškai remiantis tolimesnę Jungtinės Karalystės narystę ES.
Konservatorius britų premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) sausio mėnesį pareiškė, kad jo partija į 2015 metų parlamento rinkimus eis su pažadu iš naujo derėtis dėl Londono narystės ES sąlygų.
Premjeras taip pat sakė, kad suderinus naująją sutartį, iki 2017 metų pabaigos turėtų būti surengtas referendumas dėl „pasilikimo arba pasitraukimo“ - jeigu jis būtų perrinktas antrai kadencijai.
Pirmadienį paskelbta nuomonių apklausa parodė, kad 50 proc. britų yra už pasitraukimą iš ES, 33 proc. remia tolesnę narystę, o 17 proc. nebalsuotų. Tokius „Harris Interactive“ apklausos rezultatus skelbė „Financial Times“.
Vis dėlto J. Bercow sakė manantis, kad žmonės nebalsuotų už pasitraukimą.
„Jie gali niurnėti, gali kritikuoti, gali raginti imtis permainų, bet ar jie norės išžygiuoti per išėjimą? Nemanau“, - kalbėjo J. Bercow.
Naujausi komentarai