„Tapti Aljanso nare buvo geriausias Lietuvos sprendimas, geriausia investicija, dovanojusi geriausius draugus“, – ketvirtadienį Šiauliuose kalbėjo prezidentas.
„Mūsų pareiga – užtikrinti, kad (Rusijos prezidentui Vladimirui – BNS) Putinui nepavyktų nutraukti transatlantinio ryšio ir suskaldyti sąjungininkų. Mūsų pareiga – užtikrinti, kad Ukraina laimėtų, o Europoje dar daugelį kartų klestėtų demokratija, laisvė ir pagarba žmogaus teisėms“, – sakė šalies vadovas.
Jis minėjo, kad Lietuva gynybai skiria 2,75 proc. BVP, tačiau pridūrė – „mes siekiame daugiau“.
Šiauliuose minint šią sukaktį ketvirtadienį keičiasi ir NATO oro policijos misijos Lietuvoje kontingentai. Simbolinį Baltijos oro erdvės raktą Belgijos ir Prancūzijos oro pajėgų kontingentų vadai perduos Ispanijos ir Portugalijos oro pajėgų kontingentų vadams, pranešė Lietuvos kariuomenė.
Tuo metu krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas teigė, kad Lietuva, priklausydama Aljansui, yra saugiausia „per visą tautos raidą“.
„Turėtume judėti į priekį, esame stipriausiame pasaulyje aljanse. (...) Turime galvoti, kaip judėti į priekį su rotacine oro gynyba“, – teigė L. Kasčiūnas.
Tapti Aljanso nare buvo geriausias Lietuvos sprendimas, geriausia investicija, dovanojusi geriausius draugus.
Dėl Rusijos karo Ukrainoje Baltijos šalims kurį laiką raginant NATO sustiprinti oro policijos misiją, Aljansas pernai birželį sutarė dėl rotacinės oro gynybos modelio.
Kovo pradžioje tuometis krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pranešė, kad rotacinė oro gynyba pradės veikti dar šiemet, Lietuvoje bus dislokuotos ir oro erdvės gynybos sistemos „Patriot“. Vis tik ministras neįvardijo nei konkrečių šalių, nei terminų.
Anot Lietuvos kariuomenės vado generolo Valdemaro Rupšio, 20 metų narystės NATO Lietuvos kariuomenei buvo nuolatiniai augimo ir tobulėjimo metai.
„(Būti NATO nare – BNS) mums reiškia taiką ir saugumą, galimybę gyventi laisvėje, kurti savo valstybę, mūsų visų bendrą gerovę, augti, stiprėti ir išlikti“, – sakė V. Rupšys.
„Lietuvos žmonės pasirinko stoti į NATO, nes tiki Aljanso atstovaujamais idealais – demokratija, žmogaus teisėmis ir teisine valstybe“, – kalbėjo Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiosios vadavietės štabo viršininkas admirolas Joachimas Ruhle (Joachimas Riulė).
Lietuva jis vadino atsidavusia sąjungininke.
Pirmoji oro policijos misija pradėta vykdyti tuo pačiu metu, kai Lietuva tapo pilnateise NATO nare. 2004-ųjų kovo 29-ąją, 16.47 val. vakaro, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje nusileido pirmieji Belgijos karališkųjų karinių oro pajėgų naikintuvai „F-16“.
Dabartinė Belgijos ir Prancūzijos kontingentų Šiauliuose vykdoma misija yra 64-oji nuo jos vykdymo pradžios. Iki šiol šioje misijoje Baltijos šalyse dalyvavo 17 valstybių.
Kovo 29-ąją sukanka 20 metų, kai Lietuva tapo visateise NATO nare.
Naujausi komentarai