Čia baigiama įrengti ir sertifikuoti NATO standartus atitinkančią aviacijos šaudyklą, kurioje orlaiviai galės šaudyti į antžeminius taikinius.
„Lietuvos kariuomenės pajėgumų stiprinimas, poligonų modernizavimas ir plėtra, siekiant sudaryti tinkamas sąlygas kariams treniruotis ir sąjungininkams priimti – pagrindiniai mūsų prioritetai. Modernizuojamas Kazlų Rūdos poligonas – vienas iš šiuo metu Lietuvos kariuomenės modernizavimo ir pajėgumų stiprinimo pavyzdžių“, – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.
Viceministras taip pat pažymi, kad modernizuojant poligoną Kazlų Rūdoje itin prisideda ir strateginė Lietuvos sąjungininkė – JAV, tam skirianti lėšas iš Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos bei siųsdama ekspertus reikalingiems darbams, bandymams ir testavimams atlikti. „Įgyvendindami šį projektą ir turėdami Lietuvos teritorijoje didesnius aviacinius pajėgumus neabejotinai prisidėsime ir prie atgrasymo politikos stiprinimo“, – sako krašto apsaugos viceministras.
Pasak G. Jeglinsko, turint aviacijos šaudyklą, bus galima sumažinti ir išlaidas, skirtas oro atakos kontrolieriams rengti, kurie iki šiol tokias aviacijos treniruotes atlikti ir tam reikalingus specialisto sertifikatus gauti galėdavo tik kitose valstybėse.
Darbai Kazlų Rūdos poligone pradėti dar 2017 m. rudenį. Per tą laiką buvo atlikti projekto planavimo, parengiamieji darbai, pradėtos rengti orlaivių šaudymo į antžeminius taikinius taisyklės, kurios numatė struktūrinius pakeitimus vykdant taktinių karinių orlaivių skrydžių valdymą.
„Siekiant užtikrinti skrydžių saugumą tarp civilinės ir karinės aviacijos, Lietuvos kariuomenės vado prašymu Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija karo aviacijos pratyboms įsteigė naujas oro erdvės zonas“, – pasakoja majoras Dainius Misiūnas, Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos Poligonų ir simuliacinių sistemų poskyrio viršininkas.
Lietuvos karininkas taip pat pažymi, kad poligone jau buvo atlikti šaudyklos ir oro erdvės tinkamumo bandymai, organizuotos pratybos su kone didžiausiais lėktuvais – JAV bombonešiais B-52 ir atlikti bandomieji mokomųjų aviacinių bombų išmetimai. Per šių metų birželį vykusias pratybas „Saber Strike 2018“ buvo išbandyti ir šaudymai iš įvairios aviacinės ginkluotės, lazerių naudojimo sertifikavimas.
Šaudyklos įrengimo darbus atlieka JAV kariuomenės inžinieriai
Šiuo metu Kazlų Rūdos poligone vyksta intensyvūs šaudyklos įrengimo darbai. Tuo tikslu į poligoną yra atvykę JAV Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos „Red Horse“ kuopos karo inžinieriai.
„Red Horse“ yra JAV Karinėms oro pajėgoms priklausantis padalinys, kuris dirba su sunkiąja technika, sunkvežimiais, ekskavatoriais, gali įrenginėti šaudyklas, atlieka pastatų statybas nuo pamatų iki elektros įrengimo.
„Mūsų padalinio specifika yra tokia, kad kartą per metus mes turime būti treniravimosi tikslais perdislokuoti, ir nebūtinai tik JAV teritorijoje. Šiais metais, pagal susitarimą su Lietuva, mes esame Kazlų Rūdoje. Mūsų tikslas – tinkamai ir pagal standartus įrengti šaudyklą, siekiant, kad Lietuvos ir NATO sąjungininkai galėtų turėti tinkamas sąlygas vykdyti kovinį rengimą ir treniruotis“, – sako „Red Horse“ kuopos vadovaujantis karininkas majoras Brianas Hoovenas.
Kaip ir kituose Lietuvos kariuomenės poligonuose, kur modernizuojant bei įkuriant infrastruktūrą į darbus pasitelkiamos ir Lietuvos bendrovės. „Red Horse“ karo inžinieriai taip pat reikalingą techniką nuomojasi iš vienos Lietuvos bendrovių.
Užbaigti šaudyklą Kazlų Rūdos poligone ir jį sertifikuoti treniruotėms planuojama jau šių metų rudenį.
Baigus darbus Kazlų Rūdos poligone, jame galės treniruotis ne tik Lietuvos kariuomenės oro atakos vadovai, bet ir sąjungininkų kariai – naudodami Lietuvos ir sąjungininkų aviaciją, jie galės mokytis ir treniruotis, kaip valdyti orlaivių atakas remiant sausumos pajėgas, naudoti modernią amuniciją.
Lietuvos kariuomenės poligonų plėtra pradėta vykdyti dar 2014 metais. Pagrindiniai projektai šiuo metu yra vykdomi dviejuose valstybinės svarbos pripažintuose objektuose – Pabradėje ir Gaižiūnuose. Plėtros darbus šiuose poligonuose planuojama baigti iki 2022 metų.
Naujausi komentarai