Pereiti į pagrindinį turinį

Korupcijos šešėlis valdininko iš posto neišverčia

2013-04-04 12:40
Korupcijos šešėlis valdininko iš posto neišverčia
Korupcijos šešėlis valdininko iš posto neišverčia / Margaritos Vorobjovaitės nuotr.

Į korupcijos skandalą įsipainiojęs Migracijos departamento vadovas Almantas Gavėnas ir toliau neketina pats trauktis iš posto. Jo atleisti vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas tikina negalintis... dėl pavyzdingo elgesio.

Dilema: vidaus reikalų ministras D.A. Barakauskas tikina, kad atleisti Migracijos departamento vadovo vien dėl į korupcijos skandalą įsipainiojusių pavaldinių negali – paties A. Gavėno reputacija esą nepriekaištinga.

Pavaldiniu nepasitiki

Lapkritį teisėsauga pranešė, jog septyni Migracijos departamento pareigūnai galėjo imti kyšius, kad leidimai užsieniečiams gyventi Lietuvoje būtų išduodami greičiau. Kilus skandalui pradėtas ikiteisminis tyrimas, korupcinę schemą ėmė tirti Specialiųjų tyrimų tarnyba, iš karto pradėtas departamento vidaus auditas. Šio išvados jau gautos, tačiau Migracijos departamentas su jomis nesutinka, tad galutinio sprendimo dar teks palaukti.

„Įstatymų numatyta tvarka atlikome vidaus auditą. Buvo parašytos to vidaus audito išvados ir pagal įstatymą tas išvadas esame pateikę Migracijos departamentui. Migracijos departamentas per teisiškai nustatytą laiką yra parašęs labai daug puslapių, tikindamas, kad nesutinka. Šiuo metu vyksta teisinis susirašinėjimas“, – situaciją atskleidė vidaus reikalų ministras.

Įtampa tarp D.A. Barakausko ir A. Gavėno kilo iškart po skandalo: iš pradžių departamento vadovas sakė atsistatydinsiantis iš pareigų, tačiau netrukus apsigalvojo, motyvuodamas tuo, kad su naujai paskirtu ministru sutarė dirbti ranka rankon. D.A. Barakauskas tai kategoriškai neigia, esą departamento vadovas poste tebėra tik todėl, kad neturi nuobaudų.

„Turiu pripažinti, kad be didelės nuotaikos žiūriu į tą reikalą. Nes tarnautojo, jei prieš tai nėra užfiksuota pažeidimų, pagal įstatymus nėra galimybių atleisti. Nors skundų daug yra, jo (A. Gavėną – red. past.) atleisti mes neturime teisės. Jis nebaustas nė karto, ir daugiau priemonių, be vidaus audito, neturėjau“, – teigė ministras.

„Būčiau kaltas – sėdėčiau Lukiškėse“

A. Gavėnas aiškina su skandalu neturintis nieko bendra. Keturi iš septynių įtariamų departamento pareigūnų esą jau patys pasitraukė iš pareigų, o visa kita paaiškės pasibaigus ikiteisminiam tyrimui. „Čia nieko bendra nėra, nes nėra teisinio pagrindo mane atleisti. Jeigu būtų buvęs teisinis pagrindas, aš seniai jau būčiau Lukiškėse ar kur nors. Kaltas ar ne – sako tik teismas“, – dėstė departamento vadovas.

Pareigūnas savaip vertina ir vidaus reikalų ministro jam išreikštą nepasitikėjimą, o raginimus atsistatydinti sieja su politiniais užsakymais. Iš posto jis sako pasitrauksiantis tik ypatingu atveju, o šis korupcijos skandalas esą toks nėra.

„Mano ketinimas – dirbti su visais vadovais ir aš, kaip pavaldinys, negaliu to kvestionuoti. Ministrui spręsti. Ką padarysi, kiekvienas turbūt liekame prie savo nuomonės. Esame teisinė valstybė. Jeigu bus nuspręsta, kad aš negaliu dirbti teisiškai, – pirmyn. Bet jeigu matysiu, kad nėra teisinio argumento, o yra kokie nors politiniai užsakymai, aš tikrai net neabejoju, kad kreipsiuos į teismą“, – tikino A. Gavėnas.


Dovanos už leidimus gyventi

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, galima korupcine schema naudojosi ne ES šalių piliečiai, pageidaujantys gauti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje arba tokius leidimus prasitęsti. Jie mokėjo pinigus tarpininkaujantiems advokatams ir advokatų padėjėjams. Įtariama, kad juos advokatai ir jų padėjėjai perduodavo savo pažįstamiems asmenims, turintiems ryšių Migracijos departamente, o šie – Migracijos departamento pareigūnams, galintiems padėti, kad leidimai užsieniečiams būtų išduodami greičiau. Anksčiau skelbta, kad taip leidimus gavo apie 100 užsienio piliečių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų