Nuo rugsėjo visos bendrojo ugdymo mokyklos ir darželiai turės priimti specialiųjų poreikių vaikus, jei jų tėvai, pasitarę su specialistais, nuspręs, kad lankyti bendrojo ugdymo įstaigą jų vaikui yra geriausia.
Pasitinkant naujus mokslo metus parengta mokytojams parengta nauja metodinė medžiaga ir atnaujintas švietimo portalas „E-mokykla“. Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje pradės veikti trys nauji STEAM centrai.
Nuo rugsėjo 15,5 proc. padidės mokytojų darbo užmokesčio fondas – 10 proc. bus skirti pareiginėms algoms kelti, o dar 5,5 proc. – pareiginės algos koeficientams didinti už veiklos sudėtingumą, priemokoms ar kitoms išmokoms.
Šiemet atlyginimai mokytojams auga du kartus, taip siekiant, kad pedagogų algų mokyklose vidurkis pasiektų 130 proc. vidutinio Lietuvos darbo užmokesčio.
Taip pat liepos mėnesį patvirtintas valstybinio brandos egzamino išskaidymas – pirmąsias dalis mokiniai laikys III gimnazijos klasėje, o antrąsias – IV gimnazijos klasėje.
Egzaminai, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros kalbėjimo dalį, bus laikomi egzaminų centruose, ne ugdymo proceso, o atskiros sesijos metu.
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sekmadienį dalyvaus naujų mokslo metų atidarymo šventėje ir koncerte „Menų pašaukti. Nauja pradžia“ Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje.
Tuo tarpu švietimo viceministras Ignas Gaižiūnas apsilankys Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus mokslo metų pradžios šventėje.
Nepaisant to, jog rugsėjo pirmoji šiais metais bus sekmadienį, daugelyje švietimo įstaigų šventės vyks pirmadienį.
Parduotuvėse sekmadienį nebus nebus galima įsigyti alkoholinių gėrimų.
Rugsėjį naujus mokslo metus pradės apie pusę milijono besimokančiųjų.
Pasak švietimo ministerijos, bendrojo ugdymo mokyklose mokysis keliais tūkstančiais daugiau mokinių nei pernai – iš viso 361,8 tūkst., iš jų 30,3 tūkst. pirmokų.
Praėjusiais mokslo metais mokėsi 357,8 tūkst. mokinių, pirmokų 31 tūkstantis.
Preliminariais duomenimis, profesinio mokymo centruose mokysis tiek pat mokinių kaip pernai – 33,5 tūkst., panašus išlieka ir aukštųjų mokyklų studentų skaičius – 102,7 tūkstančiai.
„Mokymasis – nenutrūkstantis procesas“: politikai sveikina su Mokslo ir žinių diena
Šalies vadovai ir kiti politikai sekmadienį pasveikino moksleivius, studentus ir švietimo bendruomenę su Mokslo ir žinių diena.
Rugsėjį naujus mokslo metus pradės apie pusę milijono besimokančiųjų.
„Rugsėjo 1-oji neišvengiamai įrėmina, bet kartu ir išlaisvina kiekvieną, žengiantį mokslo ir žinių keliu. Atsivėrusios mokymosi erdvės kasmet suteikia vietos augti ir auginti, lieja bendruomeniškumo, pagarbos ir pagalbos greta esančiam pagrindus, puoselėja pilietiškumo, Tėvynės meilės ir atvirumo pasauliui daigus“, – teigiama prezidento Gitano Nausėdos sveikinime.
Pasak jo, šiais mokslo metais naujų galimybių bus dar daugiau – įsigalioja įtraukiojo ugdymo modelis.
„Noriu tikėti, kad jis taps mūsų visų bendra pastanga – dar vienu žingsniu kuriant brandžią pilietinę bendruomenę, sudarant sąlygas auginti empatišką, solidarią, vertybiškai atsparią jaunąją kartą“, – teigė G. Nausėda.
Jis taip pat dar kartą paragino plėsti švietimo darbuotojų galimybes oriai dirbti, tobulėti ir užsidirbti.
„Nors mokymasis – nenutrūkstantis procesas kiekvieno iš mūsų gyvenime, Rugsėjo 1-oji kasmet visus ir vėl sutelkia drauge siekti naujų žinių, paskatina jomis mainytis, mokytis, mokyti ir išmokti“, – sveikinime sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
„Ir ne tik tai – sugrįždami į mokyklas, kolegijas, universitetus mes vėl atsiveriame kitiems, ugdome pasitikėjimą vieni kitais, mokomės ne tik pamokų ar paskaitų metu, bet ir megzdami pokalbius, draugystes, diskutuodami, spręsdami iškilusius sunkumus“, – teigė ji.
Premjerė I. Šimonytė sakė, kad nėra kitos dienos kalendoriuje, kuri taip stipriai sujungtų skirtingas kartas, kurioje būtų tiek džiaugsmingo jaudulio.
„Bet kurios valstybės ateitis daugiausia priklauso nuo švietimo sistemos gyvybingumo ir kokybės. Mokytis – tai tobulėti, išskleisti savo talentus, išauginti naujas galimybes. Nuoširdžiai norėčiau, kad kiekviena mokymo įstaiga visiems pirmiausia reikštų kūrybišką bendrystę ir atradimo džiaugsmą“, – tvirtino ministrė pirmininkė.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tvirtino, kad rugsėjo 1-oji simbolizuoja „visų mūsų siekį tobulėti ir atrasti“.
„Ši diena primena, kad mokslas yra kertinis laisvos ir modernios visuomenės pamatas. Žinios vienareikšmiai yra mūsų stiprybė ir būtina sąlyga stipriai visuomenei. Kiekvieno iš mūsų indėlis į žinias ir išsilavinimą kuria mūsų bendrą ateitį, stiprina Lietuvą ir padeda įveikti globalius iššūkius“, – pažymėjo V. Čmilytė-Nielsen.
Politikai taip pat drąsino pirmokus ir pirmojo kurso studentus.
„Linkiu, kad jūsų pirmosios patirtys būtų lengvos ir įkvepiančios, o pamokos, susitikimai – padrąsinantys ir palaikantys“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Naujausi komentarai