Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) surengta diskusija dėl karių, pareigūnų ir kitų piliečių valstybinių pensijų dydžio.
Susitikime dalyvavo VRM bei jai pavaldžių institucijų vadovybė, Vilniaus universiteto profesorius ekonomistas Romas Lazutka, Lietuvos banko, pareigūnų profesinių sąjungų, Lietuvos policijos veteranų asociacijos atstovai, Lietuvos policijos mokyklos studentai.
„Absoliučios daugumos buvusių ir esamų pareigūnų, taip pat ir kitų piliečių, netenkina jų dabartinių pensijų dydis. Kalbant vien tik apie pareigūnų pensijas - jos vienos mažiausių visoje Europos Sąjungoje. Šiandien į pensiją išėję pareigūnai negali ilsėtis, jie priversti ieškoti darbo, nes kitaip neišgyventų. Turime iš tikrųjų sunkiai suvokiamų atvejų, kai pareigūno pensija siekia vos 8 eurus. Akivaizdu, kad bendromis pastangomis privalome ieškoti išeičių ir sprendimų, kuriuos galėtume įgyvendinti ir kurie leistų padidinti pensijas iki padoraus lygio", - sakė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.
Profesorius R. Lazutka pristatė mokslininkų kurtos valstybinių pensijų reformos Lietuvoje gaires, siūlomus sprendimus ir alternatyvas. Jo nuomone, nėra teisinga, kad buvę pareigūnai, kurie po tarnybos įsidarbina kitur, ilgainiui gauna dvi pensijas. „Suprantu, kad statutinė tarnyba yra sritis, darbas kurioje susijęs su pavojais, nuolatine rizika. Tačiau bet kuriuo atveju žmonių pritraukimas į vieną ar kitą sritį valstybėje turėtų būti grindžiamas ne būsima pensija, o konkurencingu atlyginimu", - pažymėjo profesorius.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai pristatė Vyriausybės sukurtos darbo grupės, kuriai buvo pavesta parengti valstybinių pensijų pertvarkos gaires, išvadas bei siūlomus sprendimus. Lietuvos banko atstovai kalbėjo apie profesinius pensijų fondus. Jie populiarūs kai kuriose Vakarų Europos valstybėse, tačiau iki šiol neveikia Lietuvoje, nors teorinės prielaidos jų atsiradimui egzistuoja.
Naujausi komentarai