Pereiti į pagrindinį turinį

Sutarimo dėl Tautinių mažumų įstatymo kultūros viceministras tikisi iki metų pabaigos

2013-09-26 07:00
BNS inf.
Kaune tautinės mažumos pristatė savo savitumą
Kaune tautinės mažumos pristatė savo savitumą / Artūro Morozovo nuotr.

Kultūros viceministras Edvardas Trusevičius tikisi, kad iki metų pabaigos bus rastas sutarimas dėl patobulinto Tautinių mažumų įstatymo projektas, rašo "Lietuvos žinios".

Pirminis projekto variantas etninių grupių atstovams buvo pristatytas dar pavasarį, tačiau dėl pažertos kritikos atsiimtas tobulinti. Dabartinis variantas, anot kultūros viceministro E.Trusevičiaus, taip pat nėra galutinis.

Pagal projektą, savivaldybėse, kuriose tautinė mažuma sudaro ne mažiau kaip 25 proc. gyventojų, jos atstovai turi teisę raštu ar žodžiu gimtąja kalba kreiptis į savivaldybių įstaigas ir padalinius ir žodžiu gauti atsakymą. Tautinės mažumos gausiai gyvenamose savivaldybėse etninės grupės kalba galėtų būti teikiama vieša informacija apie sveikatos apsaugą, viešosios tvarkos užtikrinimą, asmenų saugumą, taip pat pirminė teisinė pagalba, rinkimų informacija.

Taip pat būtų įtvirtinta teisė tautinės mažumos kalba rašyti gyvenamųjų vietovių, gatvių, valstybinio ir savivaldybių administravimo subjektų, topografinių ženklų pavadinimus. Jie gyvenamojoje vietovėje, kurioje tautinė mažuma sudaro ne mažiau kaip ketvirtadalį gyventojų, galėtų būtų rašomi valstybine ir tautinės mažumos kalba. Sprendimą dėl kreipimosi į Vyriausybę dėl gyvenamosios vietovės pavadinimo, topografinio ženklo užrašo priimtų savivaldybės taryba, o pavadinimus nustatyta tvarka suteiktų Vyriausybė.

Sprendimą dėl gatvės pavadinimo suteikimo tautinės mažumos kalba galėtų priimti savivaldybės taryba, o dėl savivaldybės institucijų pavadinimų rašymo papildomoje lentelėje tautinės mažumos kalba - savivaldybės administracijos direktorius. Sprendimus dėl gyventojų aptarnavimo tautinės mažumos kalba savivaldybių institucijose priimtų administracijos direktorius, dėl biudžetinės įstaigos pavadinimo užrašymo papildomoje lentelėje tautinės mažumos kalba - jos vadovas.

"Norėčiau pabrėžti, kad tai nėra imperatyvioji teisė, tai - galimybė. Savivaldybių tarybos, įvertinusios, ar yra realus poreikis, pačios spręs, verta joms ta teise naudotis, ar ne. Šis klausimas tam tikrų žmonių yra pernelyg sureikšminamas, kalbame tik apie teisės, kokia yra paplitusi daugelyje Europos valstybių, suteikimą", - pažymėjo E.Trusevičius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų