Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba perspėja kiaulių augintojus, kad reikia laikytis ypatingų biologinio saugumo reikalavimų kiaulių laikymo vietose, kadangi Šalčininkų ir Varėnos miškuose aptiktas afrikinio kiaulių maro sukėlėjas.
Nustačius ligą ūkyje, naikinami visi afrikiniam kiaulių marui jautrūs gyvūnai (kiaulės, šernakiaulės), o miške – šernai. Uždraudžiamas bet koks gyvulių judėjimas iš ūkių. Specialistai siūlo laikytis bent minimalių apsaugos priemonių :
• neleisti pašalinių asmenų į tvartą;
• patiems be reikalo nevaikščioti svetimuose tvartuose, vengti tiesioginio kontakto su svetimais gyvuliais ( jei taip nutiko – persirengti, nusiplauti rankas, pasikeisti avalynę-griežtai laikytis asmens higienos reikalavimų);
• visais įmanomais būdais apsaugoti savo gyvulius nuo kontakto su laukiniais gyvūnais (tvoros, įvairūs kiti fiziniai, dezinfekciniai barjerai);
• naikinti graužikus ir kitus kenkėjus;
• nešerti gyvulių maisto atliekomis iš viešojo maitinimo įmonių (valgyklų, kavinių ir panašiai);
• draudžiama lankytis kiaulių laikymo vietose asmenims (tai taikoma ir gyvulių supirkėjams), kurie per praėjusias 48 valandas lankėsi užsienyje, kitose kiaulių, šernų, šernakiaulių laikymo vietose, šernų medžioklėse ar laukinių gyvūnų skerdenų išdorojimo vietose, skerdyklose ir šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo vietose.
Esant įtarimui – sunegalavus gyvuliui, jam nugaišus – būtina nedelsiant kreiptis į privatų veterinarijos gydytoją.
Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kontaktiniai telefonai : 312 341; 314 360; 314 339.
Naujausi komentarai