Pereiti į pagrindinį turinį

Š. Narbutas bus paleistas į laisvę, jam skirtas namų areštas

2020-07-22 14:05

Prekyba poveikiu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrime dėl reagentų pirkimų įtariamas Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas trečiadienį bus paleistas į laisvę.

Š. Narbutas bus paleistas į laisvę, jam skirtas namų areštas
Š. Narbutas bus paleistas į laisvę, jam skirtas namų areštas / Fotobanko nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teismas jam skyrė namų areštą.

Prokuroras Gintaras Jasaitis įtariamajam prašė skirti namų areštą trims mėnesiams, tačiau teismas laikotarpį sutrumpino iki mėnesio.

„Namų areštas buvo prašomas, kad būtų paskirtas trijų mėnesių laikotarpiui, tačiau teismas sutrumpino tą laikotarpį iki vieno mėnesio“, – žurnalistams po teismo posėdžio sakė prokuroras.

Jis pridūrė trijų mėnesių termino prašęs dėl to, kad dar nėra apklausti visi liudytojai, neatlikti kiti proceso veiksmai.

Įtariama, kad Š. Narbutas 5 mln. eurų vertės reagentų pirkimuose veikė kaip neoficialus tarpininkas tarp Lietuvos institucijų ir vienos užsienio bendrovės, taip pat įtariama, kad jis įmonės atstovui galėjo būti nurodęs tam tikrą sumą už jo tarpininkavimą šiame pirkime.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, jau įvykus pirkimams, į Š. Narbuto asmeninę banko sąskaitą per keletą kartų buvo pervesta daugiau nei 300 tūkst. eurų.

Prokuroro teigimu, netrukus bus atliekamos sudaryto sandorio studijos.

„Sandorio studijos dar bus atliekamos, gavus visus būtinus dokumentus, kadangi iki vakar dienos turėjome informacijos tik iš kelių įstaigų, nematėme viso vaizdo“, – teigė prokuroras.

Jis pridūrė, kad proceso veiksmai bus atliekami ir Ispanijoje.

„Proceso veiksmai bus atliekami ir Ispanijos pusėje – apklausos, gauti dokumentų originalai ir taip toliau“, – tvirtino G. Jasaitis.

Pasak jo, įtariamasis su teisėsauga bendradarbiavo tik iš dalies.

„Į tam tikrus klausimus, kuriuos ikiteisminio tyrimo pareigūnas turėjo užduoti Š. Narbutui, jis pasinaudojo savo teise parodymų neduoti – davė tik trumpą paaiškinimą, savo ranka surašydamas“, – pasakojo prokuroras.

BNS žiniomis, tyrėjai aiškinasi šių metų kovo 21 ir 23 dienomis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos pasirašytas dvi sutartis su Ispanijos bendrove „PMS International“.

Jis pasinaudojo savo teise parodymų neduoti – davė tik trumpą paaiškinimą, savo ranka surašydamas.

Centriniame viešųjų pirkimų portale nurodoma, kad laboratorija sudarė dvi sutartis dėl priemonių COVID-19 tyrimams: viena jų yra 3,5 mln. eurų vertės, kita – 1,8 mln. eurų.

Šias dvi sutartis dėl reagentų iš Kinijos tiekimo pasirašė tuometinis laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas, jis prieš savaitę mirė. Sutartys pasirašytos su „PMS International“ atstovu, kurio pavardė prie parašo sutartyje nenurodoma.

Pagal sutartis dalis lėšų turėjo būti pervesta ir reagentų gamintojai Kinijos bendrovei „Sansure Biotech“.

Š. Narbutas įtarimus neigia ir sako, kad minėta suma buvo atlygis už veiklą, vykdomą pagal individualią pažymą, turint visus reikiamus dokumentus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų